Minimalna porażka hokeistów w Bytomiu

2016-12-05, Autor:

Porażką 1:2 zakończył się wyjazdowy mecz jastrzębskich hokeistów w Bytomiu. Tamtejsza Polonia decydującą o końcowym wyniku bramkę zdobyła w 53. minucie.

Spotkanie rozpoczęło się dosyć ospale. W pierwszej tercji żadna z drużyn nie uraczyła nas golem, a na pierwsze trafienie w meczu przyszło nam czekać do 27. minuty kiedy to gola zdobył Mateusz Danieluk, wychowanek Jastrzębia, a od tego sezonu reprezentant Polonii Bytom. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać bo już w 35. minucie Krzysztof Bryk skierował krążek do bramki.

Przełomowy moment tego spotkania to gra w przewadze gospodarzy w okolicach 53. minuty. Zadali oni wtedy ostateczny cios, który pozbawił naszych hokeistów jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Ta porażka powoduje, że jastrzębianie do swoich niedzielnych przeciwników tracą już 9 punktów, a do miejsca na podium aż 12.

Najbliższe spotkanie nasi ulubieńcy rozegrają już 6. grudnia w Opolu. Przeciwnikiem będzie PGE Orlik Opole, który jest naszym bezpośrednim sąsiadem w tabeli i zwycięstwo może nam dać awans o jedną pozycję. Początek meczu o godz. 18.30

TMH Tempish Polonia Bytom - JKH GKS Jastrzębie 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Bramki: 27.Danieluk, 35.Bryk, 53.Kozłowski

TMH Tempish Polonia Bytom: Landsman (Raszka) - Cunik, Dikis, Bordowski, Kartoszkin, Danieluk - Augstkalns, Stępień, Kozłowski, Słodczyk, Salamon - Owczarek, Pastryk, Przygodzki, Krzemień, Demjaniuk - Falkenhagen, Działo, Kłaczyński, Wąsiński, Wieczorek.
JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (Fuczik) - Peslar, Gimiński, Laszkiewicz, Ł. Nalewajka, Świerski - Kubesz, Charvat, R. Nalewajka, Kulas, Ludwiczak - Bigos, Balcerek, Bryk, Kącki, Matusik.