Mistrzostwa Polski. Młodzi hokeiści JKH ze srebrem

2023-04-04, Autor: KB, źródło: UM Jastrzębie

Młodzi hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie wywalczyli srebrne medale w rozgrywanych na Jastorze Mistrzostwach Polski Młodzików.

Od wtorku na jastrzębskim lodowisku rozgrywane były Mistrzostwa Polski Młodzików w hokeju na lodzie. W fazie grupowej hokeiści JKH GKS Jastrzębie cieszyli się z kompletu punktów. We wtorek wyraźnie pokonali MKS Sokoły Toruń 10:2, na drugi dzień po emocjonującym meczu zwyciężyli MMKS Podhale Nowy Targ 2:1 i w czwartek pewnie pokonali KS Katowice Naprzód Janów 5:1.

Zwycięstwo w półfinale nad Unią Oświęcim 7:2 oznaczało finał i grę o złoto z MOSM Tychy. W niedzielnym finale po zaciętym spotkaniu nasi hokeiści ulegli 1:2 rówieśnikom z Tychów.

Tym samym na ich szyjach zawisły srebrne medale. Najlepszym bramkarzem zawodów uznany został zawodnik JKH Kacper Michalski a Mikołaj Osiadły odebrał statuetkę MVP za zwycięzcę w klasyfikacji kanadyjskiej.

SKŁAD: Kacper Michalski, Ivan Karnaukhau, Igor Antolak, Paweł Chodubski, Artsiom Kameneu, Adam Leśniok, Mikołaj Osiadły, Czesław Pasoń, Stankevičius Karol, Filip Wojciechowski, Kacper Wolak, Wikor Zając, Daniil Iliukhin, Wiktor Breske, Filip Chrobociński, Jakub Czyż, Natan Gołofit, Pascal Górski, Jeremi Majchrzak, Mateusz Midzierski, Przemysław Muzyka, Łukasz Sikora.

Trener: Wojciech Czech i Mariusz Bernacki