Młodzi hokeiści JKH trzecią drużyną w kraju!

Juniorzy JKH GKS Jastrzębie rozegrali w turnieju finałowym MP bardzo dobre zawody. Powtórzyli wynik sprzed roku i po raz kolejny stanęli na podium.

Tegoroczny turniej finałowy mistrzostw Polski juniorów odbył się w dniach 21-26 marca na jastrzębskim Jastorze.

Łatwe zwycięstwo w grupie

Juniorzy JKH GKS Jastrzębie rozpoczęli rywalizację w grupie A, w której zmierzyli się z Unią Oświęcim, Podhalem Nowy Targ i PKH 2014 Gdańsk. Nasza drużyna wygrała wszystkie grupowe mecze, gromiąc pierwszych dwóch przeciwników kolejno 6:0 i 10:0 oraz wygrywając z Gdańskiem 4:2. Tym samym zajęli 1. miejsce w swojej grupie i awansowali do półfinałów mistrzostw.

Dramatyczny dogrywka w półfinale

W 1/2 finału jastrzębianie zmierzyli się z juniorami MUKS-u Naprzód Janów. Pierwszy gol w tym spotkaniu, który dał prowadzenie JKH, padł dopiero w drugiej tercji. W trzeciej partii naszym rywalom udało się doprowadzić do remisu i do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. W doliczonym czasie gry juniorzy z Jastrzębia nieustannie atakowali bramkę Naprzodu, ale bramkarz Olaf Nowak bronił fenomenalnie wszystkie strzały. Kiedy na ławkę kar musiał zjechać Maciej Balcarek (JKH) juniorzy z Janowa natychmiast ruszyli do ataku i zdobyli bramkę na wagę udziału w finale MP. Natomiast naszej drużynie pozostał mecz o 3. miejsce.

Zagrali „do końca”

W walce o brązowy medal JKH spotkał się na tafli z Polonią Bytom. Od pierwszych minut obydwa zespoły ruszyły do ataku. W drugiej tercji po golach Kamila Kąckiego, Patryka PelaczykaDominika Pasia jastrzębianie prowadzili 3:1. Goście jednak nie odpuścili i po chwili doprowadzili do remisu. Strzelenie dwóch bramek zajęło im 3 minuty. Na szczęście gospodarze turnieju nie stracili koncentracji i w trzeciej tercji dołożyli jeszcze trzy trafienia. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 7:4 dla hokeistów z Jastrzębia-Zdroju.

W ten sposób juniorzy JKH powtórzyli sukces sprzed roku, kiedy to zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski juniorów w hokeju na lodzie. Dodajmy, że 1. miejsce wywalczyła drużyna PKH 2014 Gdańsk, która pokonała w finale Naprzód Janów aż 7:0.