Młodzicy Jastrzębskiego Węgla piątą drużyną w kraju

W piątek 20 maja w Człuchowie rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Młodzików. W zawodach wzięło udział osiem najlepszych drużyn w kraju, w tym Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla.

Jastrzębska drużyna z Akademii Talentów trafiła do grupy B, a jej rywalami były ekipy: KS Metro Warszawa, SUKSS Suwałki oraz NTS Trójka Nakło. Grupę A natomiast utworzyły zespoły: AKS V LO Rzeszów, Trefl Gdańsk, AZS 2020 Częstochowa, RCS Radom.

Akademicy z Jastrzębia-Zdroju rozpoczęli występy w turnieju od dwóch spotkań. Najpierw w piątek 20 maja, wczesnym popołudniem, stanęli naprzeciw drużyny SUKSS Suwałki i przegrali to spotkanie 0:2 (16:25, 16:25). Wieczorem jastrzębianie walczyli z zespołem NTS Trójka Nakło. Mecz ten był niezwykle zacięty i zakończył się po tie-break’u. Niestety dla Jastrzębskiego Węgla górą w tym pojedynku byli młodzicy z Nakła – 1:2 (27:25, 21:25, 13:15).

Przed ostatnim meczem grupowym z KS Metro Warszawa było wiadomo, że nie wszystko zależy tylko od młodych akademików. By zapewnić sobie awans do półfinału, musieli oni po pierwsze wygrać w dwóch setach, a po drugie liczyć na wygraną w tym samym stosunku ekipy z Suwałk z drużyną z Nakła.

Ani jeden z tych warunków nie został spełniony. Jastrzębscy młodzicy swój mecz wygrali po tie-break’u - 2:1 (25:21, 21:25, 15:13), a drugie spotkanie w grupie B zakończyło się na korzyść suwałczan również w trzech setach. To oznaczało, że drużynie z Akademii Talentów nie było dane awansować do półfinału Mistrzostw Polski, a szasnę stracili za sprawą gorszego bilansu setów.

W swoim ostatnim meczu turnieju jastrzębianie pokonali AZS Częstochowa 2:1 (25:21, 16:25, 17:15) i tym samym zakończyli zawody na piątym miejscu w kraju.

Skład młodzików Jastrzębskiego Węgla: Komorowski, Rakowski, Kunc, Gierżot, Brzenk, Janicki, Masłoń, De Oliveira, Zając, Wieczorek, Fedak, Cichosz.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0