Nasi siatkarze zdobyli brązowy medal PlusLigi

Dziś doszło do ostatecznego rozstrzygnięcia między Jastrzębskim Węglem i Delectą Bydgoszcz. Nasi siatkarze pokonali rywala 3:0 i to właśnie oni zdobyli brązowy medal PlusLigi.

Mecz rozpoczął się dobrze dla naszych siatkarzy, którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:5. Następnie as serwisowy Marcina Wilka pozwolił bydgoszczanom zmniejszyć straty do jednego punktu. Drużyny walczyły punkt za punkt. Gdy było po 12, Holmes zastosował efektowny blok i było 14:12. Natomiast punktowa zagrywka Tischera pozwoliła jastrzębianom zejść na drugą przerwę techniczną przy prowadzeniu 16:13. Set zakończył się zwycięstwem Jastrzębskiego Węgla.

Niezawodny atak Michała Łasko znów dał prowadzenie gospodarzom na początku drugiego seta. Radość nie trwała długo, bo bydgoszczanie szybko odrobili straty. Jastrzębianie doprowadzili do wyrównania i później udało im się ponownie wyjść na prowadzenie. Rewelacyjnie grali zwłaszcza w obronie. Pierwszą piłkę setową przy stanie 24:16 jastrzębianie zmarnowali, ale w kolejnej akcji Konarski zaserwował w siatkę (25:17).

W trzecim secie jastrzębianie mocno atakowali przeciwnika. Dzięki temu na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:3. Goście starali się zmniejszyć dystans punktowy, lecz nie udawało im się to zbyt długo. Jastrzębianie utrzymali przewagę do końca spotkania,. Tym samym wygrali trzecie spotkanie w rywalizacji toczonej do trzech zwycięstw i zdobyli piąty w historii klubu brązowy medal PlusLigi.

> Zobacz zdjęcia z decydującego meczu

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Tischer, Bontje, Holmes, Kubiak, Gierczyński, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski, Violas

Delecta Bydgoszcz: Konarski, Masny, Jurkiewicz, Wrona, Antiga, Wika, Bonisławski (libero) oraz Lipiński, Wieczorek, Waliński

Jastrzębski Węgiel – Delecta Bydgoszcz 3:0 (25:17, 25:17, 25:14).