zamknij

Wiadomości

Nie odbierajcie paczek jeśli nie zamawialiście. To kolejny sposób oszustów

2022-09-21, Autor: KB, źródło: KMP Jastrzębie

Jastrzębianie przekonali się o kolejnym typie oszustwa. Tym razem do drzwi domu zapukał mężczyzna podający się za kuriera. Mężczyzna miał wręczyć paczkę zamówioną za pobraniem na ojca kobiety, która otworzyła drzwi. Okazało się, że nic nie było zamawiane, a to kolejna próba oszustwa. Domownicy byli czujni i udało się uniknąć straty pieniędzy.

Reklama

Pod dom mężczyzny podjechał kierowca samochodem TAXI podający się za kuriera. Chciał przekazać kobiecie przesyłkę adresowaną na ojca, za którą trzeba zapłacić.

Kurier chciał kobiecie przekazać przesyłkę adresowaną dla ojca. Mężczyzna poinformował policjantów, że pod jego dom podjechał mężczyzna samochodem TAXI, który podał się za kuriera. Poinformował on kobietę, że ma dla ojca przesyłkę za pobraniem, za którą należy zapłacić - informuje asp. Halina Semik, oficer prasowa KMP w Jastrzębiu-Zdroju.

W tym samym momencie na telefon stacjonarny zadzwonił ktoś z informacją o przesyłce i konieczności zapłaty. Jastrzębianom udało się uniknąć oszustwa dzięki czemu nie stracili żadnych pieniędzy.

W tym samym czasie na numer stacjonarny ktoś zadzwonił, że przyjedzie kurier i trzeba zapłacić za paczkę. Na szczęście przesyłka nie została odebrana oraz nie zapłacono za nią, tym sposobem jastrzębianie nie zostali oszukani.

----

Policja apeluje, aby nie odbierać niezamawianych przesyłek.

Radzimy, by przy każdym kontakcie z osobą dostarczającą przesyłki, zachować szczególną ostrożność. Nigdy nie odbierajmy paczek, których nie zamawialiśmy. Bądźmy czujni i pamiętajmy, że odbierając płatną przesyłkę w imieniu kogoś bliskiego, najlepiej przed zapłatą, skontaktować się z faktycznym adresatem i zapytać, czy spodziewał się przekazu, za który będzie musiał zapłacić. Jeżeli nie mamy pewności, nic nie odbierajmy i nie podpisujmy.

Szczególnie uważać powinny osoby, które często robią zakupy w internecie, a ich bliscy są przyzwyczajeni, że przychodzą do nich paczki. Na tego typu oszustwa narażeni są także pracownicy firm, gdzie w natłoku innych spraw i przy odbiorze wielu przesyłek trudniejsza jest weryfikacja, czy ktoś zamawiał daną rzecz. Zwracajmy również uwagę na to co podpisujemy. Pokwitowanie fałszywej paczki może dla nas mieć niemiłe konsekwencje np. skutkować podpisaniem umowy.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuJastrzebie.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuJastrzebie.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy w Jastrzębiu jest bezpiecznie?


Oddanych głosów: 80

Prezentacje firm