Niepokojąca porażka JKH w półfinale

2014-03-11, Autor: mkor, źródło: JKH
Nie tak wyobrażali sobie mecz w w Sanoku jastrzębianie. Tym bardziej, że po 23 minutach prowadzili 2:0, żeby ostatecznie przegrać z Ciarko PBS Bank KH Sanok 2:5

Atmosfera była napięta już przed meczem. Po przekroczeniu czerwonej linii przez jednego z naszych zawodników doszło do przepychanki pomiędzy hokeistami obu zespołów. Adrian Larbyga już w 2. minucie dał prowadzenie JKH, wykorzystując grę w przewadze. Na początku drugiej tercji na 2:0 podwyższył Filip Stoklasa, który wyjechał zza bramki i strzałem w okienko zaskoczył Murray'a.

Dwa gole JKH zadziałały na gospodarzy jak płachta na byka .Ciarko PBS Bank KH Sanok przeszedł do ofensywny i jeszcze przed końcem drugiej odsłony zdołał wyrównać stan rywalizacji. Krążek do bramki JKH wpakowali Marek Strzyżowski i Martin Vozdecky.

Z upływem czasu gospodarze grali coraz śmielej i bardziej zdecydowanie, a jastrzębianie popełniali coraz więcej błędów. Pachniało kolejnymi bramkami dla Sanoka i tak faktycznie się stało.

Feralne było ostatnie 10 minut spotkania. Gdy nasz zespół grał w osłabieniu (Laszkiewicz na ławce kar), Vojtech Kloz wyprowadził gospdoarzy na prowadzenie. Przegrywając 2:3 i mając duże problemy z przejęciem inicjatywy, jastrzębianie próbowali bardziej ofensywnego wariantu. Na nic się to zdało. Vozdecky jeszcze dwa razy trafił do pustej bramki JKH i mecz zakończył się wynikiem 5:2 dla Ciarko PBS Bank KH Sanok.

Już dzisiaj, 11 marca, okazja do rewanżu. II mecz 1/2 finału rozpocznie się w Sanoku o godz. 18:00.

Ciarko PBS Bank KH Sanok - JKH GKS Jastrzębie 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)
0:1 (01:57) Adrian Labryga - Leszek Laszkiewicz, Grzegorz Pasiut
0:2 (22:08) Filip Stoklasa - Patryk Kogut, Szymon Marzec
1:2 (26:36) Marek Strzyżowski - Marcin Biały
2:2 (38:03) Martin Vozdecky - Samson Mahbod
3:2 (50:45) Vojtech Kloz - Martin Vozdecky (5/4)
4:2 (58:25) Martin Vozdecky - Samson Mahbod, Rafał Dutka (do pustej bramki)
5:2 (59:47) Martin Vozdecky - Samson Mahbod, Nicolas Besch (do pustej bramki)

Ciarko PBS Bank KH Sanok: Murray - Richter, Kloz, Vozdecky (4'), Mahbod (2'), Szinagl - Dutka, Besch, Kostecki, Wilusz, Danton - Rąpała, Pociecha, Strzyżowski (2'), Zapała, Biały - Ćwikła, Mermer, Bayrack, H. Demkowicz.

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny - Zatko, Rompkowski, L. Laszkiewicz (6'), Pasiut, Kapica (2') - Pastryk, Bryk, Danieluk, Kral, Bordowski - Labryga, Górny (2'), Urbanowicz, Prochazka, Kulas - Flaszar, Kogut, Marzec, Stoklasa. Kary: 8'-10'. Strzały: 26:29. Widzów: 2 000. Sędziowali: Maciej Pachucki, Włodzimierz Marczuk (główni) - Patryk Kasprzyk, Wojciech Moszczyński (liniowi).