Nieudany weekend JKH. Dwie minimalne porażki

2022-10-17, Autor: KB

Za nami weekend pełen hokejowych emocji w wykonaniu zawodników JKH GKS Jastrzębie. W piątek jastrzębianie mierzyli się z Mistrzami Polski z Katowic. Ten mecz był godny derbów, ostatecznie to katowiczanie wygrali 3:2. W niedzielę natomiast na Jastorze po dogrywce lepsza od JKH okazała się Unia Oświęcim.

Ten mecz kibice hokeja zapamiętają na dłużej. W katowickiej Satelicie byliśmy świadkami bardzo dobrego widowiska. Zawodnicy dostarczyli kibicom wiele emocji. Od początku meczu bramkę gospodarzy zaatakowali jastrzębianie, ale to GKS Katowice na pierwszą przerwę schodził prowadząc 1:0. Po drugiej tercji na tablicy świetlnej widniał remis 2:2. Decydujący cios zadali jednak aktualni Mistrzowie Polski i to oni wygrali ten mecz 3:2.

GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
1:0 Kruczek (Hitosato, Mikkola) 07:15, 5/4
1:1 Kaleinikovas (Mikyska, Paś) 23:23, 5/4
1:2 Mikyska (Jansons, Kaleinikovas) 25:08, 5/4
2:2 Kolusz 36:33
3:2 Olsson (Magee, Monto) 52:37

JKH GKS Jastrzębie: Balizs - Viinikainen, Jansons, Urbanowicz, Mikyska, Svec - Sevcenko, Kamienieu, Kaleinikovas, Freidenfelds, Sinegubovs - Górny, Bryk, Korkiakoski, Jarosz, Paś - Kostek, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka, Pelaczyk.

W drugim rozgrywanym w ten weekend meczu hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie zagrali na własnym lodowisku z liderem, Unią Oświęcim. Po pierwszej tercji to jastrzębianie byli drużyną lepszą i prowadzili 2:1. W drugiej Unia odrobiła straty, a do poznania zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej decydujące trafienie zdobył zawodnik Unii Oświęcim.

JKH GKS Jastrzębie - Re-Plast Unia Oświęcim 2:3 d. (2:1, 0:1, 0:0, d. 0:1)
1:0 Jansons (Kaleinikovas, Mikyska) 10:58
1:1 Pangiełow-Jułdaszew (Cichy, Szczechura) 12:52, 5/4
2:1 Kaleinikovas (Paś, Mikyska) 18:44
2:2 Kowalówka (Da Costa, Bezuszka) 33:53
2:3 Bezuszka (Padakin) 61:18

JKH GKS Jastrzębie: Balizs - Sevcenko, Kostek, Urbanowicz, Svec, Pelaczyk - Jansons, Viinikainen, Kaleinikovas, Mikyska, Paś - Górny, Bryk, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka - Kamienieu, Horzelski, Korkiakoski, Freidenfelds, Sinegubovs.

Kolejne spotkanie hokeistów z Jastoru już jutro. JKH zagra na wyjeździe z... Unią Oświęcim. Zawodnicy JKH zajmują obecnie 5. miejsce w ligowej tabeli.