Niezbyt pewne, ale jednak kolejne zwycięstwo JKH

Zawodnicy Jastrzębskiego Klubu Hokejowego pokonali w 5. kolejce Polskiej Hokej Ligi Orlik Opole 4:3. Mimo dużej przewagi, nasz zespół zdołał wygrać tylko jedną kwartę.

Zaczęło się od niespodziewanego prowadzenia gości z Opola. Krążek w bramce JKH umieścił dobrze znany jastrzębskim kibicom - Maciej Rompkowski.

Nieco zaskoczeni gospodarze szybko zdołali wyrównać. W 13. minucie swoją pierwszą bramkę na polskich lodowiskach zdobył Volodymyr Aleksyuk.

Druga tercja już zupełnie należała do JKH. Ta część gry obfitowała w zwycięstwo 2:0 i mnóstwo podbramkowych sytuacji. Nasi hokeiści mieli 22 próby, z których wykorzystali zaledwie dwie.

Kiedy na początku ostatniej tercji nasi zawodnicy wyszli na prowadzenie 4:1, nic nie zapowiadało nerwowej końcówki. W przeciągu dwóch minut goście dwa razy jednak wpakowali krążek do bramki i ostatnie kilkadziesiąt minut gry przysporzyło wielu emocji. Na szczęście, wynik nie uległ już jednak zmianie i JKH wygrał ostatecznie 4:3.

Co ciekawe, jak informuje oficjalna strona klubu - Maciej Rompkowski ma za sobą dwa sezony w JKH GKS, w których w 44 spotkaniach zdobył zaledwie jednego gola. Tymczasem w jednym starciu przeciwko swojej byłej drużynie potrafił ten dorobek podwoić.

Kolejny mecz JKH zagra u siebie z Unią Oświęcim w piątek o godz. 18:00.

JKH GKS JASTRZĘBIE - MUKS ORLIK OPOLE 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

0:1
- 09:00 - Maciej Rompkowski - Mateusz Stopiński (5/4)

1:1 - 12:28 - Volodymyr Aleksyuk - Filip Drzewiecki, Szymon Marzec

2:1 - 25:05 - Petr Polodna - Leszek Laszkiewicz

3:1 - 33:01 - Leszek Laszkiewicz - Richard Bordowski, Roman Němeček

4:1 - 41:21 - Michal Plichta - Jan Steber

4:2 - 54:58 - Arkadiusz Kostek - Filip Stopiński (5/4)

4:3 - 56:19 - Maciej Rompkowski - Joseph Harcharik

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (Odrobny) - Němeček, Mateusz Rompkowski, Laszkiewicz, Polodna, Bordowski - Bryk, Protivný, Drzewiecki, Steber, Plichta - Aleksyuk, Górny, Kulas, R. Nalewajka, Bondariev - Kantor, Pastryk, Marzec, Ł. Nalewajka, Świerski.

MUKS Orlik Opole: Murray (Nobis) - Sordon, Kostek, Maciej Rompkowski, Szydło, Szczurek - M. Stopiński, Mariani, Obrał, Korzeniowski, F. Stopiński - Semyannikov, Bychawski, Tikhomirov, Harcharik, Virolainen - Sznotala, Trawczyński, Gawlik, Duda, Zwierz.

Kary:
14 min - 8 min / Strzały: 53-15 / Widzów: 700.

Sędziowali: Sebastian Molenda (główny) - Sebastian Adamoszek, Dariusz Pobożniak (liniowi).

Trenerzy: Róbert Kaláber (JKH GKS Jastrzębie) - Jacek Szopiński (MUKS Orlik Opole).