O co chodzi w piłce nożnej? Na to pytanie muszą odpowiedzieć sobie zawodnicy GKS

2021-08-03, Autor: ab, materiał prasowy

Porażka na inaugurację Fortuna I Ligi. Puszcza Niepołomice wywiozła z Harcerskiej 3 punkty.

W sobotnim meczu pierwszej kolejki Fortuna I Ligi przebudowany GKS Jastrzębie nie poprawił bilansu rywalizacji z drużyną z Niepołomic. Było to ósme spotkanie z tym rywalem – w żadnym z nich GKS nie odniósł zwycięstwa.

Pierwszą połowę zawodnicy trenera Jacka Trzeciaka po prostu przespali. Na domiar złego, już w doliczonym czasie gry, Daniel Feruga tak niefortunnie interweniował, że głową skierował piłkę do własnej bramki.

– W pierwszej połowie, zamiast próbować grać, walczyć, to graliśmy w chowanego, a w piłce troszeczkę nie o to chodzi – powiedział na pomeczowej konferencji trener gospodarzy.

Druga połowa w wykonaniu naszych zawodników wyglądała o wiele lepiej, jednak to nie wystarczyło. Choć piłkarze GKS-u wyraźnie przeważali to goście w 81. minucie podwyższyli prowadzenie.

- W pierwszej minucie drugiej połowy mieliśmy sytuację 200-procentową. Puszcza takie sytuacje po prostu wykorzystywała z zimną krwią. My nie – my tego nie potrafiliśmy. Albo coś nam się zawsze przytrafiło, ktoś nadepnął na piłkę, albo po prostu nie trafił w bramkę - rozczarowania nie ukrywał Jacek Trzeciak.

Pozostaje wierzyć, że trener jak najszybciej ułoży zespół, który w dużej mierze składa się z zupełnie nowych zawodników. Przetasowania w sztabie szkoleniowym i składzie drużyny to nie jedyne zmiany, jakie w ostatnim czasie zaszły w GKS Jastrzębie. Przypomnijmy, że nowym prezesem klubu został Marcin Ćwikła, wcześniej związany m.in. z GKS-em Katowice. Nasza drużyna pozyskała również nowego sponsora głównego – została nim firma Skanix.

Kolejnym mecz przy Harcerskiej odbędzie się w niedzielę, 8 sierpnia, o godz. 15:00. Przeciwnikiem GKS-u Jastrzębie będzie Stomil Olsztyn.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0