Wiadomości

Olimpiada w Rio: Rosjanie za mocni dla jastrzębianina i jego partnera

2016-08-08, Autor: pww

Polscy siatkarze plażowi nie mają szczęścia do przeciwników z Rosji. Najpierw spotkanie 2:0 przegrali Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek, a kilka chwil temu z porażką musieli pogodzić się jastrzębianin Bartosz Łosiak i jego partner Piotr Kantor.

Niedzielne pewne zwycięstwo z Niemcami dawało nam nadzieję na szybki awans do 1/8 rywalizacji. Jednak dzisiejsze spotkanie wcale nie należało do najłatwiejszych. A para Nikita Liamin i Dmitrij Barsuk wyraźniej lepiej czuła się na boisku.

Od samego początku Rosjanie atakowali, blokowali, grali jak w transie i utrzymywali kilkupunktową przewagę. Polacy starali się ich gonić, ale i tak pierwszy set zakończył się wynikiem 21:14.

W drugiej odsłonie było już nieco lepiej, ale to do Rosjan należała w tym spotkaniu inicjatywa. Po przekroczeniu 10 punktów, przewaga Rosjan zmalała a drużyny grały punkt za punkt. Niestety po 36 minutach gry rywale doczekali się piłki meczowej. Wykorzystali ją przy drugiej okazji, wygrywając 21:17.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak trzeci mecz rozegrają w środę o godzinie 21.30 czasu polskiego. Ich rywalami będą Holendrzy: Robert Meeuwsen i Alexander Brouwer.