Osiem bramek i porażka. JKH GKS 3:5 HC Frydek-Mistek

W pierwszym meczu sparingowym przed nowym sezonem zespół JKH GKS Jastrzębie przegrał z czeską drużyną, HC Frydek-Mistek 3:5. Fani zgromadzeni na Jastorze, spragnieni hokejowych emocji, nie mogli narzekać. Hokeiści aż osiem razy trafiali do bramki.

Pierwsza tercja i początek drugiej to dobra gra przyjezdnych. W drugiej tercji prowadzili oni już 3:0, ale jastrzębianie potrafili doprowadzić do wyrównania.

W trzeciej tercji tego starcia hokeiści z Czech zdołali jednak zdobyć jeszcze dwie bramki i wygrać ten mecz. Zespoły postawiły na grę ofensywną, zdecydowanie mniej skupiając się na poczynianach w defensywie.

Kolejny mecz JKH GKS Jastrzębie zagra na turnieju w Porubie, we wtorek (9 sierpnia) o 18:00.

JKH GKS Jastrzębie - HC Frýdek-Místek 3:5

JKH GKS Jastrzębie: Balizs (od 29:23 Kieler) - Kostek, Kamieniev, Urbanowicz, Korkiakoski, Paś - Sevcenko, Jansons, Kaleinikovas, Svec, Pelaczyk - Górny, Bryk, Ł. Nalewajka, Freidenfelds, Sinegubovs - Horzelski, Blanik, Jarosz, R. Nalewajka.

HC Frýdek-Místek: Mokry (od 29:13 Svancara) - Teper, Havranek, Svacina, Vrdlovec, Machala - Sova, Marcinko, Doktor, Haas, Dostalek - Kares, Zurek, Klimsa, Zemak, Hotek - Adamek, Homola, Ullrych, Jobanek, Geidl.