Osłabiony JKH przegrywa z Tychami

2013-08-25, Autor: mkor, źródło: JKH
Jastrzębski Klub Hokejowy doznał trzeciej porażki w meczach sparingowych. Tym razem zespół Mojmira Trliczika uległ u siebie GKS-owi Tychy 1:3.

Do meczu na własnej tafli jastrzębianie podeszli mocno osłabieni. Kamil Górny, Mateusz DanielukMateusz Bryk byli w tym czasie wraz z reprezentacją na Słowacji i brali udział w "Tatra Cup".Poza kadrą na ten mecz znaleźli się też: Petr Lipina, kontuzjowani Richard Kral, Adrian LabrygaBartłomiej Bychawski oraz chory Mateusz Rompkowski.

Jastrzębianie, mimo spory braków w składzie, zaczęli ten mecz udanie i wygrali pierwszą tercję 1:0. Damian Kapica wykorzystał przewagę JKH i dał prowadzenie swojemu zespołowi.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ Z MECZU

Potem było już coraz gorzej. W następnych dwóch tercjach GKS Tychy strzelił trzy gole, natomiast Jastrzębie nie trafiło już ani razu.

Przed końcem drugiej tercji na tafli doszło do pojedynku między Maciejem Urbanowiczem, a Miroslavem Durakiem z Tych. Walkę zwycięsko zakończył kapitan JKH, ale obaj uczestnicy zdarzenia zostali odesłani do szatni.

Dla JKH GKS-u Jastrzębie porażka z tychami to trzeci przegrany sparing tego lata. Co gorsza, trzeci z rzędu. Na początku okresu przygotowawczego drużyna Trliczika wygrała dwa spotkania.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

12:48 - 1:0 - Damian Kapica - Radek Prochazka, Miroslav Zatko (5/4)
29:08 - 1:1 - Pavel Mojżisz - Milan Baranyk
41:04 - 1:2 - Adrian Parzyszek - Josef Vitek (4/5)
51:24 - 1:3 - Pavel Mojżisz - Adrian Parzyszek

JKH GKS Jastrzębie: Slipczenko (Kopyciński) - Pastryk, Zatko, Urbanowicz (25), Prochazka (2), Kapica - Sordon, Kotaszka (2), Kulas, Zdenek, Bordowski - Marzec (2), Maciej Rompkowski (2), Minge - R. Nalewajka, Kogut, Ł. Nalewajka. Trener: Mojmir Trliczik.

GKS Tychy: Żigardy (Burda) - Sulka (2), Havlik (2), Guzik, Parzyszek, Vitek - Mojżisz (2), Gwiżdż (4), Baranyk, Rzeszutko, Steber - Durak (25), Musiał, Piorun, Sowa, Różycki - Chromicz. Trener: Jirzi Szejba.

Sędziowali: Paweł Breske (główny) - Piotr Zamożniak, Jarosław Syrek (liniowi).