Kultura, rozrywka i edukacja

Ostatnie sukcesy uczniów SP nr 9

W tym roku Szkoła Podstawowa nr 9 w Jastrzębiu-Zdroju może pochwalić się wieloma sukcesami uczniów w konkursach matematycznych, przyrodniczych i kulturalnych. Przedstawiamy pełną listę laureatów w poszczególnych konkursach.

Ośmioro uczniów SP nr 9 w Jastrzębiu-Zdroju zajęło wysokie miejsca w powiatowym etapie Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. Są to: Michał Sobczak z klasy 7a (II miejsce), Helena Olszewska z kl. 4c (III miejsce), Michał Hawełka z kl. 4b, (IV miejsce), Jan Kula z kl. 5b (IV miejsce), Igor Kłujszo z kl. 3d (V miejsce), Nadia Brzyszkowska z kl. 3a (VII miejsce), Szymon Mazur z kl. 3d (VII miejsce) i Daria Wiechno z kl. 4b (VIII miejsce).

W Miejskim Konkursie Matematycznym dla klas 7 najlepszy okazał się Michał Sobczak, a Julian Marszałek zajął drugą lokatę. Tym samym SP nr 9 zdobyła trzeci raz z rzędu pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej.

Michał Sobczak został również finalistą Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Pangea”. Jastrzębianin uplasował się w najlepszej dziesiątce i został odznaczony srebrnym medalem.

Eryk Sukiennik z klasy 6b zdobył II miejsce w kategorii Szkoły Podstawowe w Miejskim Turnieju Wiedzy o Pożarnictwie i Ekologii.

W XVI Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym reprezentacja „Dziewiątki” zajęła III miejsce. Drużynę tworzyli: Julia Hawełka z klasy 6a, Eryk Sukiennik i Konrad Ostrowski z kl. 6b.

Zespół teatralny Kaprys z SP nr 9 okazał się najlepszy w Miejskim Konkursie Inscenizacji Słowno-Muzycznej do utworów L.J. Kerna. Ponadto Wiktoria Lisak z klasy 5c i Matylda Nalepa z kl. 7b otrzymały indywidualne nagrody za wybitną grę aktorską.

W Miejskim Konkursie Recytatorskim wierszy Jana Brzechwy uczniowie „Dziewiątki” wystartowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-4 i klasy 5-7. W grupie młodszej wyróżnienie otrzymała Amelia Jureczka z klasy 1a. Natomiast w kategorii klas 5-7 szkoła zdominowała konkurencję. I miejsce zdobyła Wiktoria Lisak z kl. 5c, II miejsce Daria Brzyszkowska z kl. 7b, a III lokatę uzyskała Weronika Skoczeń kl. 5c.

Julia TwarógSandra Kudlak z klasy 6b zajęły ex aequo drugie miejsce w miejskim konkursie Mistrz Mowy Polskiej. Dziewczęta w pięknym stylu zaprezentowały przygotowane wystąpienia na temat naszego miasta. Mowa Julii nosiła tytuł „Moje miasto w oczach reportera”. Sandra zaprezentowała tekst „Jastrzębianie znani i nieznani”.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 2