Peleton nieznacznie przybliżył się do GKS-u

GKS Jastrzębie przegrał w wyjazdowym spotkaniu z Garbarnią Kraków 3:1. Oznacza to, że drużyny Warty, ŁKS-u i Radomiaka podtrzymały nadzieje na 1. miejsce.

Pierwszą groźną akcję gospodarze stworzyli w 5. minucie spotkania. Po dośrodkowaniu w pole karne zawodnik Garbarni nie zdołał jednak zamknąć akcji na długim słupku. Przez kolejny kwadrans na boisku dominowali już jastrzębscy zawodnicy. Kilka razy gościli w okolicy pola karnego Aleksandra Kozioła, ale ataki te nie przynosiły większych efektów.

Do głosu doszli w końcu gospodarze, którzy z każdą akcją atakowali coraz groźniej. Rozpoczął strzałem z dystansu Krykun, z którym Drazik poradził sobie bez problemu. Trzy minuty później mogło i powinno być 1:0, ale z najbliższej odległości tylko sobie znanym sposobem Wrześniewski trafił w słupek.

Później dwukrotnie z rzutu wolnego próbował Kalemba, lecz za każdym razem niecelnie. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, kolejne dwie groźne akcje przeprowadzili miejscowi, a po jednej z nich otrzymali rzut rożny. Po dośrodkowaniu najwyżej do piłki wyskoczył Kalemba i strzałem w okienko pokonał Drazika. Kilka sekund później sędzia odgwizdał koniec pierwszej części gry.

Druga połowa rozpoczęła się dla GKS-u wyśmienicie. W polu karnym piłkę wywalczył Daniel Szczepan, dopadł do niej Damian Tront i płaskim strzałem doprowadził do wyrównania. Gdy wydawało się, że GKS pójdzie za ciosem i mocniej zaatakuje Garbarnię, ta przetrwała napór i w 59. minucie ponownie wyszła na prowadzenie. Gospodarze przejęli piłkę przed polem karnym i po dośrodkowaniu z lewej strony akcję na dłuższym słupku zamknął Tomasz Ogar, który bez problemu pokonał Drazika.

W odpowiedzi po rzucie rożnym z narożnika pola karnego mocno ale i minimalnie niecelnie uderzał Ruda. Po chwili groźną kontrę przeprowadzili krakowianie, którą strzałem z kilkunastu metrów w środek bramki zakończył Wójcik. W 68. minucie sędzia podyktował rzut wolny dla GKS-u przed polem karnym. Do piłki podszedł Kamil Szymura, ale ta minęła słupek o kilkanaście centymetrów.

W 74. minucie przyjezdni mieli fantastyczną szansę na wyrównanie. Sam na sam z bramkarzem Garbarni wyszedł Bartosz Semeniuk. Aleksander Kozioł zdołał odbić jego strzał, a piłka po raz kolejny minęła słupek o kilka centymetrów i wyszła na rzut rożny. W ostatnich minutach Garbarnia postawiła na obronę wyniku, a zawodnicy GKS-u Jastrzębie ze wszystkich sił starali się doprowadzić do wyrównania. W 85. minucie stworzyliśmy dobrą okazję. Uderzał Kamil Jadach, Kozioł odbił piłkę przed siebie, najszybciej doskoczył do niej Dominik Szczęch, lecz przeniósł ją nad poprzeczką.

W 89. minucie akcję prawą stroną przeprowadził Semeniuk i zagrał przed bramkę do Szczepana, który musiał tylko dołożyć nogę, niestety zagranie było minimalnie za plecy i „Szczepek” nie był w stanie opanować tej piłki. Najwięcej emocji miało miejsce w doliczonym czasie gry. Najpierw sędzia główny Albert Różycki nie podyktował rzutu karnego za faul na Danielu Szczepanie. Po chwili doszło do zamieszania przy ławce rezerwowych Garbarni, po którym drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Bartosz Semeniuk. Na domiar złego po chwili podyktowana została jedenastka dla Garbarni za faul w okolicy linii bramkowej, którą na bramkę zamienił Szymon Kiebzak.

Garbarnia Kraków - GKS 1962 Jastrzębie 3:1 (1:0)
1:0 - Kalemba (45+1 min.)
1:1 - Tront (47 min.)
2:1 - Ogar (59 min.)
3:1 - Kiebzak (90+3 min., rzut karny)

Garbarnia Kraków: Kozioł – Pietras, Masiuda, Ogar, Wojcieszyński, Furtak, Wójcik, Krykun, Kalemba (k) (69' Garzeł), Wrześniewski, Kiebzak.

GKS 1962 Jastrzębie: Drazik - Mazurkiewicz (85. Kawula), Pacholski, Szymura, Kulawiak (83. Szczęch), Semeniuk, Ruda (64' Salmikivi), Tront, Gancarczyk (62' Weis), Jadach (k), Szczepan.

Sędzia: Albert Różycki (Łódź)
Żółte kartki: Masiuda, Pietras (Garbarnia) oraz Gancarczyk, Szymura, Semeniuk, Kawula (GKS).