Pętla Beskidzka: wysokie miejsce M. Adamczyka

Reprezentanci Jastrzębia Zdroju wzięli udział w Maratonie Rowerowym Pętla Beskidzka - Memoriał Jana Ferdyna w Istebnej.

Na dystansie 160 km wygrał Adrian Brzózka z Ustronia. Wśród jastrzębian najwyżej sklasyfikowany został Marek Adamczyk, który jadąc w barwach klubu z Gliwic zajął 18. miejsce w czasie 5:45:49. Warto dodać, że w swojej kategorii wiekowej Adamczyk zajął wysoką, 9. lokatę. W klasyfikacji generalnej pozostali jastrzębianie zajęli następujące miejsce: 52. Andrzej Młynek (6:36:40), 70. Eugeniusz Małyjurek (7:15:47), 74. Tomasz Młynek (7:34:25). Cała trójka reprezentuje barwy grupy Jas-Kółka.

W rywalizacji na 100 km wygrał Albert Blejzyk z Łodzi (czas: 3:22:20). Wśród zawodników z Jastrzębia 212. miejsce zajęła Aleksandra Młynek (Jas-Kółka, czas: 5:38:41), a na 226. pozycji zawody skończył Ireneusz Trzaskalik (6:02:51).