Pewne zwycięstwo GKS-u na początek rundy wiosennej

Udanie rundę wiosenną czwartoligowych rozgrywek rozpoczął GKS 1962 Jastrzębie. Jastrzębianie pewnie pokonali na wyjeździe MRKS Czechowice-Dziedzice 3:0.

Bez zmagającego się z drobnym urazem Kamila Jadacha musieli radzić sobie piłkarze GKS-u w wyjazdowej potyczce z MRKS-em Czechowice-Dziedzice. Absencja napastnika, który w poprzednim, pucharowym spotkaniu z Naprzodem Rydułtowy strzelił dwie bramki nie przeszkodziła jednak podopiecznym Grzegorza Łukasika w odniesieniu zwycięstwa. GKS wygrał pewnie i zasłużenie.

Pierwszą bramkę już w 12 minucie strzelił wracający do GKS-u Bartosz Hajczuk. Druga bramka dla GKS-u padła tuż przed przerwą po trafieniu Marka Sobika, który potwierdził dobrą formę strzelecką ze sparingów. Wynik spotkania w 70 minucie ustalił Kamil Pancer.

MRKS Czechowice-Dziedzice - GKS 1962 Jastrzębie 0:3 (0:2)
0:1 Bartosz Hajczuk '12
0:2 Marek Sobik '45
0:3 Kamil Pancer '70

MRKS: Matyjaszczyk – Trzebuniak (80' Soloch), Szal, Zaremski, Gąsiorek - Czapiga (60' Orawczak), Sztorc (65' Jonkisz), Nycz, Płoszaj (85' Adamiec), Sztorc, Grygier
Trener: Mirosław Madeja

GKS: Deege – Lorenc, Pacholski, Wrana, Kocerba - Gorzała, Mościcki (76' Piekarski), Sobik (84' Duda), Pancer, Dziadek (67' Sawiński), Hajczuk
Trener: Grzegorz Łukasik