Pewne zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla w Turcji

2012-11-14, Autor: gs

Jastrzębianie nie mieli większych problemów z pokonaniem czwartej drużyny ligi tureckiej. W spotkaniu 1/8 Pucharu CEV Pomarańczowi pokonali Maliye Milli Piyango Ankara 3:1.

Turecki zespół równorzędną walkę nawiązał w tylko jednej odsłonie. Podopieczni Lorenzo Bernardiego po dwóch bardzo łatwo wygranych setach (do 15 i 14), w trzeciej partii partii natrafili na nieoczekiwany opór. Mimo że jastrzębianie prowadzili już 18:13, to wynik tego seta rozstrzygnął się dopiero po grze na przewagi. Górą w końcówce seta byli gospodarze, którzy wygrali 26:24.

W secie numer cztery wszystko wróciło na właściwe tory. Na pierwszej przerwie technicznej jastrzębska drużyna prowadziła 8:7. Później już tylko systematycznie zwiększała przewagę, ostatecznie zwyciężając 25:17 i 3:1 w całym meczu.

Maliye Milli Piyango Ankara – Jastrzębski Węgiel 1:3 (15:25, 14:25, 26:24, 17:25)

Maliye Milli Piyango: Vefa, Gjogiev, Ivović, Emet, Vemić, Hascan, Gurgen (libero) – Tokgoz, Hamaz, Catal, Emet

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Martino, Bontje, Tischer, Holmes, Kubiak, Popiwczak (libero) – Gierczyński, Violas, Polański, Holmes.