Pierwsze zwycięstwo GKS-u u siebie

Po fantastycznym widowisku piłkarze GKS-u Jastrzębie odnoszą pierwsze domowe zwycięstwo, pokonując Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 4:2! Po dwie bramki dla GKS-u zdobyli Kamil Adamek oraz Kamil Szymura.

Początek meczu był wyrównany. W poczynaniach gości widać było piłkarską jakość, jednak nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. W 15. minucie wynik meczu mógł otworzyć Adamek, lecz po rzucie rożnym nieczysto trafił w piłkę.

Podobnie było 6 minut później, kiedy to Jadach zagrał spod linii końcowej do Adamka, ale ten i tym razem nie zdołał pokonać Treli. Chwilę później z kolei Trela świetnie interweniował po strzale z wolnego Damiana Tronta.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 29. minucie, kiedy to precyzyjnym strzałem z kilkunastu metrów popisał się Miković, pokonując Drazika. Odpowiedź mogła przyjść po dwóch minutach. Po przebitce główkował Gancarczyk, a Trela z trudem zdołał odbić piłkę.

W 37. Minucie było już jednak 1:1. Po dośrodkowaniu Gojnego Adamek na raty pokonał golkipera gości. W 43. minucie GKS od straty bramki uratowała parada Drazika, ale na przerwę niecieczanie schodzili z prowadzeniem. W doliczonym czasie gry uderzeniem przy słupku nie dał Drazikowi szans Mateusz Kupczak.

Termalica mogła podwyższyć prowadzenie w 57. minucie, lecz ponownie dobrze spisał się Drazik, tym razem po płaskim strzale Gergela. W 62. minucie ponownie był remis. Faulowany w polu karnym był Jadach, a do piłki podszedł Kamil Szymura i pewnym strzałem nie dał szans Treli

Goście starali się odpowiedzieć, oddając kilka niecelnych strzałów, a w 74. minucie GKS wyprowadził kolejny cios. Sam na sam z Trelą znalazł się Adamek i pewnie umieścił piłkę w bramce. Przyjezdni ambitnie walczyli o odwrócenie losów meczu, lecz z ich ataki z reguły kończyły się na granicy naszego pola karnego lub niecelnymi uderzeniami.

W 88. minucie sędzia główny po raz drugi tego dnia wskazał na wapno, tym razem po faulu na Dominiku Szczęchu. Do jedenastki ponownie podszedł Szymura i bez problemów pokonał Trelę, pieczętując zasłużone zwycięstwo GKS-u Jastrzębie nad jednym z faworytów Fortuny 1 Ligi!

Następny mecz GKS Jastrzębie rozegra u siebie z Garbarnią Kraków. Spotkanie 10. kolejki odbędzie się w sobotę 15 września o godz. 15:00.

Mecz ze Stomilem Olsztyn, który miał odbyć się w następny weekend został przeniesiony na 19 września (godz. 19:00) z powodu powołań zawodników do reprezentacji narodowych.

1 września, Jastrzębie-Zdrój, godz. 17:00
GKS Jastrzębie – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:2 (1:2)
0:1 - Miković (29 min.)
1:1 - Adamek (37 min.)
1:2 - Kupczak (45+2 min.)
2:2 - Szymura (62 min., rzut karny)|
3:2 - Adamek (74 min.)
4:2 - Szymura (88 min.)

GKS Jastrzębie: Drazik - Kulawiak, Kawula, Szymura, Gojny, Ali (65. Szczęch), Spychała, Tront, Jadach (k) (71. Jaroszek), Gancarczyk (80. Weis), Adamek.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Trela - Jovanovic (74. Miśak), Gergel, Stefanik (58. Purece), Miković, Szeliga, Gutkovskis, Kupczak (k), Szymonowicz, Skóraś (77. Mróz), Szarek.