Pierwszy mecz dla Katowic. JKH przegrywa w Satelicie (5:2)

2023-02-24, Autor: KB

Za nami pierwszy mecz fazy play-off Polskiej Hokej Ligi w wykonaniu JKH GKS-u Jastrzębie. Hokeiści z Jastoru musieli uznać wyższość rywali z Katowic.

Mecz rozpoczął się źle dla jastrzębian. Hokeiści GKS-u Jastrzębie wyszli na prowadzenie, a jeszcze przed przerwą dołożyli drugie trafienie. Pierwsza tercja do zapomnienia, jastrzębian momentami "nie było" na lodzie.

Druga odsłona to odrodzenie JKH, mimo że pierwsi w drugiej tercji bramkę zdobyli katowiczanie. Po chwili jednak JKH ruszył do ataku. Najpierw zdobyli bramkę na 3:1, a chwilę później na 3:2. Jak się okazało, były to dwie jedyne bramki tego wieczoru w wykonaniu gości tego spotkania.

W trzeciej tercji GKS Katowice dołożył jeszcze dwa trafienia i ostatecznie to gospodarze zwyciężyli 5:2. W rywalizacji do czterech zwycięstw GKS Katowice prowadzi 1:0.

Drugi mecz już dziś, ponownie w Katowicach.

GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 5:2 (2:0, 1:2, 1:0)

JKH GKS Jastrzębie: Balizs - Viinikainen, Kostek, Urbanowicz, Paś, Rajamaeki - Górny, Jansons, Kaleinikovas, Svec, Huhdanpaa - Sevcenko, Bryk, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka - Onak, Kamienieu, Pelaczyk, Freidenfelds, Sinegubovs.