Pierwszy mecz dla Słoweńców

2012-04-01, Autor: Mateusz Matkowski
Jednobramkowe zwycięstwo odnieśli reprezentanci Słowenii w meczu z Polską. Gole z pierwszej i drugiej tercji zadecydowały o wygranej, a jedyną bramkę dla biało-czerwonych strzelił Jarosław Rzeszutko.

Słowenia to wyżej notowany przeciwnik, który swoje mecze w Mistrzostwach Świata, podobnie jak Polska, będzie rozgrywała u siebie. Wczorajsze spotkanie było pierwszym z meczów, które mają przygotować naszą reprezentację do MŚ w Krynicy. W meczu wystąpiło trzech zawodnikó JKH GKS Jastrzębie, Maciej Urbanowicz, Mateusz Rompkowski oraz Kamil Kowsowski.

Na lodowisko w Jastrzębiu przybyło niewielu kibiców, a sami zawodnicy nie zachwycili swoją grą. Mecz od początku był senny. Po zawodnikach widać było trudy zakończonego niedawno sezonu ligowego. Słoweńcy już w pierwszej minucie otworzyli wynik meczu. Kamil Kosowski przepuścił strzał Zigi Jeglica i goście cieszyli się z pierwszego gola.

Kolejne trafienie zobaczyliśmy dopiero w drugiej tercji. Słowenia przeprowadziła szybką akcję, a Kosowski nie miał szans na obronę przy strzale Ticzara. Przyjezdni mięli jeszcze kilka okazji do podwyższania ale krążek trafiał w słupek, albo dobrze bronił golkiper JKH.

W trzeciej odsłonie Polacy atakowali już nieco śmielej, dzięki czemu udało strzelić się kontaktowego gola. Na bramkę Kristana strzelał Maciej Urbanowicz, a po dobrej obronie odegrał gumę do Jarosława Rzeszutki, który dopełnił formalności ustalając wynik meczu. W niedzielę Polacy będą mieli szansę na rewanż. Kolejne spotkanie z reprezentacją Słowenii o godz. 17:30 na lodowisku Jastor.

Polska - Słowenia 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
0:1 - Żiga Jeglicz 1'
0:2 - Rok Ticzar (Robert Sabolicz, Mitja Robar) 35'
1:2 - Jarosław Rzeszutko (Maciej Urbanowicz, Bartłomiej Pociecha) 55'

Polska: Kosowski - Noworyta, Wajda, L. Laszkiewicz, Słaboń, Sarnik - Gabryś, Dronia, Kolusz, Zapała, Łopuski - Kotlorz, Urbańczyk, Dziubiński, Pasiut, Malasiński - Rompkowski, Pociecha, Urbanowicz, Rzeszutko, Witecki.

Słowenia: Kristan - Gregorc, Robar, Jeglicz, Ticzar, Sabolicz - Pavlin, Kranjc, Raznigar, Rodman, Hebar - Selan,Tavżelj, Koblar, Bizalj, Kalan - Podlipinik, Sztebih, Baszicz, Czimżar, Rajsar.

Kary:
Polska - 10 minut, Słowenia - 2 minuty.

Sędziowali: Paweł Meszyński (sędzia główny) oraz Tomasz Przyborowski, Mariusz Smura (liniowi).