Pierwszy remis GKS-u na wiosnę

W zaległym meczu 30. kolejki II ligi GKS Jastrzębie zremisował z Siarką Tarnobrzeg 0:0. Był to pierwszy podział punktów zespołu w tej rundzie.

Pierwsza połowa przebiegała zdecydowanie pod dyktando GKS-u. Pod bramką Siarki co chwilę było groźnie, ale brakowało skuteczności. W 8. minucie Krzysztof Gancarczyk pięknie wykończył dośrodkowanie Tronta, ale sędzia w tej sytuacji dopatrzył się pozycji spalonej pomocnika gospodarzy. 6 minut później znowu zakotłowało się w polu karnym Siarki. Piłkę nieczysto uderzył Salmikivi, ta odbiła się od poprzeczki, a dobitka Pacholskiego poszybowała nad bramką.

W 22. minucie świetnie z wolnego przymierzył Ali, lecz piłkę lecącą w okienko na róg wybił Janowski, a dwie minuty później w sytuacji sam na sam znalazł się Salmikivi, uderzył w krótki róg, ale piłka odbiła się od zewnętrznej strony słupka i wyszła poza pole gry. Przyjezdni pierwszą groźną akcję przeprowadzili po upływie pół godziny gry. Dawidowicz uderzył obok słupka bramki Szelonga, który debiutował w tym spotkaniu w oficjalnym spotkaniu GKS-u. Końcowy kwadrans był nieco spokojniejszy, choć przewaga jastrzębian nie podlegała dyskusji.

Druga połowa miała nieco inny przebieg. W dalszym ciągu stroną dominującą był GKS, jednak przewaga ta nie była już tak wielka jak w pierwszej połowie. Dopiero w 61. minucie groźnie z dystansu uderzał Jadach. 7 minut później z wolnego próbował Ali i ponownie świetną interwencją popisał się Janowski.

Z kolei w 70. minucie dobrą interwencją popisał się Szelong broniąc uderzenie po rykoszecie, podobnie jak dwie minuty później, kiedy to świetnie interweniował po mocnym strzale gracza Siarki, ratując GKS przed stratą bramki. Mimo ataków do końcowego gwizdka (m.in. potężnego strzału Tomasza Dzidy z dystansu, po którym piłkę na róg wybił Kieliszek), wynik meczu nie uległ zmianie i ostatecznie GKS Jastrzębie zanotował pierwszy remis w tej rundzie.

23 maja, Jastrzębie-Zdrój, godz. 18:00
GKS 1962 Jastrzębie - Siarka Tarnobrzeg 0:0

GKS 1962 Jastrzębie: Szelong - Mazurkiewicz, Kawula, Pacholski, Weis (89' Kuś), Ali, Ruda (52. Szczepan), Tront, Gancarczyk (71' Dzida), Jadach (k), Salmikivi (52' Caniboł).

Siarka Tarnobrzeg: Janowski (84' Kieliszek) - Kabała (46' Grzesik), Wawrylak, Świderski, Płatek, Dawidowicz, Kubowicz, Witkowski, Mróz, Głaz (72' Radulj), Woźniak (46. Galara).