zamknij

Wiadomości

PiS: Anna Hetman wykorzystuje otwarcie OWN do autopromocji

2018-08-10, Autor: nm

Władze miasta organizują dzisiaj oficjalne otwarcie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego. Wydarzeniu towarzyszy jednak polemika i zarzuty kierowane do prezydent miasta ze strony Radnych Prawa i Sprawiedliwości. - Nie potrafimy podzielić tego wypromowanego, sztucznego entuzjazmu towarzyszącemu Prezydent Annie Hetman – piszą w dzisiejszym oświadczeniu.

Reklama

Modernizacji Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego towarzyszą ogromne emocje. Jednak zdania dotyczące całokształtu inwestycji są mocno podzielone. Dzisiaj – w dniu oficjalnego otwarcia – swoje zarzuty przedstawili radni Prawa i Sprawiedliwości.

Złe finansowanie oraz wykonanie – to główne powody, dla których klub wystosował oświadczenie. Radni krytykują Annę  Hetman również za przypisywanie sobie całości zasług i promowanie własnej osoby. Prawo i Sprawiedliwość przypomina, że OWN kosztował około 8 mln złotych, które pozyskano z miejskiego budżetu.

- Głosując za przekazaniem około 8 milionów złotych liczyliśmy jako Rada Miasta na gospodarne poszukiwanie pieniędzy zewnętrznych, w tym europejskich, które pozwoliłyby choć połowę tych środków zwrócić do budżetu miasta. Pieniądze po dotacjach mogłyby być wydane na inne, ważne dla Jastrzębia projekty strategiczne, którymi są chociażby: tworzenie terenów inwestycyjnych w mieście, przywrócenie połączenia kolejowego, budowa dróg i chodników – czytamy w oświadczeniu.

Dodatkowo, według radnych pieniądze te zostały wydane na obiekt, który nie spełnia oczekiwań mieszkańców. W OWN-ie nie powstał bowiem basen, który mógłby być alternatywą dla kąpieliska przy ulicy Witczaka.

Na zarzuty PiS-u natychmiast odpowiedziała Anna Hetman. - Miasto optymalnie wykorzystało wszystkie możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych. W ostatnich trzech latach było to ponad 50 mln – mówi. Na inwestycje tego typu finansowanie nie było rozpisane, a ośrodek się mieszkańcom należał. Są projekty na które pozyskujemy dofinansowanie np. jastrzębskie szkoły.

Radni Prawa i Sprawiedliwości zastrzegają, że nie są przeciwni odnowieniu obiektu. Jednak twierdzą, że za sprawą zrealizowanej inwestycji Anna Hetman zwyczajnie się promuje. - Nie potrafimy też podzielić tego wypromowanego, sztucznego entuzjazmu towarzyszącemu Prezydent Annie Hetman. Czekaliśmy na OWN długo. Zdecydowanie za długo. O tym wie każdy mieszkaniec miasta, w tym każdy radny, ale ogromnie szkoda, że zabrakło determinacji by zrobić to bardziej po gospodarsku.

Według radnych Anna Hetman chce w ten sposób zaprezentować się przed zbliżającymi się wyborami.

Zarzuty radnych PiS-u odpiera prezydent Anna Hetman. - OWN to miejsce które jest przez mieszkańców wyczekiwane i najlepsza promocje tego miejsca zrobili sami jastrzębianie – kontruje prezydent miasta. - Nie ma tu żadnej sztuczności tylko radość, którą podzielam razem z mieszkańcami. To jest sukces jastrzębian, to mieszkańcy budowali ośrodek 30 lat temu, a teraz tutejsze firmy przywracają mu dawny blask. Uważam to za podwójny sukces.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Oceń publikację: + 1 + 44 - 1 - 39

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~seboc 2018-08-10 18:33:35

  Pani Prezydent wykorzystuje wszelkie okazje do propagandy.
  Autopromocja to zbyt delikatne okreslenie.
  W miescie poglebiajaca sie nedza i dziadostwo. Tylko foty Pani Prezydent i chwalenie sie nawet elementarna i fragmentaryczna dzialalnoscia remontowa.
  W czerwcu bezczelny cyrk z jazda na inwalidzlkim wozku. Dzis otwierany OWN zadnej oferty niepelnosprawnym nie proponuje. Bezczelny, bezrefleksyjny, czlowiek.

  13 34
 • ~stacyt 2018-08-11 09:38:42

  To PiS-iory wykorzystują każdy sukces p.prezydent do tego aby pokazać jacy są zawistni.
  Sukces to sukces i czy to PiS czy PO czy członek innej partii przyczynił się do poprawy wizerunku naszego miasta to cieszmy się .!!!Wcześniej nikt sie za to nie wziął.
  Tutaj warto zacytować słynne hasło byłej już p. premier
  "przez osiem lat poprzedniej władzy" itd.itp......

  25 7
 • ~Beata Boleslaw 2018-08-13 22:23:13

  Jaki dawny blask....? Basen,który jest potrzebny bo jeden basen na takie miasto to za mało oczywiście zasypali i wyrzucili w to miejsce tony piachu i leżaczki. Zrobiono z tego większą kuwete dla psów ( niedawno takie samo coś co nazywali" plażą "zrobili pod halą- żenada. Nawet się nie postarali żeby te chaszcze podkosić przy ścieżkach prowadzących do OWN-u. Niestety wszystko zrobione na odpier.....bo wybory idą i trzeba ludziom gęby pozamykać i oczy zamydlić. Urzędasom się mają tylko słupki zgadzać i nic więcej się nie liczy.

  2 8
 • ~ 2018-09-05 10:02:16

  Nie ma mowy,choćby była paniAniołem, jest Pani skażona POdlymi Cynikami Platformy. Kończ kadencje kobieto i do pracy za nauczycielke do 67r zycia jak głosował Gadowski.

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuJastrzebie.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuJastrzebie.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Waszym zdaniem dzieci powinny wrócić we wrześniu do szkoły?
Oddanych głosów: 111