Pływacy Aquatica Pawłowice zdobyli 2 medale mistrzostw Polski

Zawodnicy UKS-u Aquatica Pawłowice udali się ostatnio do Lublina, gdzie wystartowali w zimowych mistrzostwach Polski juniorów młodszych w pływaniu. 12-osobowa ekipa na długo zapamięta te zawody.

Zimowe mistrzostwa Polski juniorów młodszych (14 lat) w pływaniu odbyły się w dniach 3-5 marca w Lublinie.

Pierwszy medal dla UKS-u Aquatica Pawłowice zdobyła Oliwia Biernat. W finale konkurencji 50 m stylem grzbietowym popłynęła z czasem 30,24 s, co pozwoliło jej zdobyć brąz. Kolejny krążek trafił do Zuzanny Famulok, która w finałowym wyścigu na 100 m stylem zmiennym uzyskała drugi czas i tym samym tytuł wicemistrzyni Polski juniorek młodszych.

Dziewczyny zanotowały również dobre wyniki w finałach pozostałych konkurencji. Oliwia była 7. w wyścigu na 100 m klasykiem, a w finale pocieszenia na 100 m stylem motylkowym uplasowała się w drugiej dziesiątce. W konkurencjach 50 m grzbietem i 200 m klasykiem wystartowała w finale A. Z kolei Zuzia zajęła 5. lokatę w finale wyścigu na 50 m stylem motylkowym i 6. miejsce w finale 100 m stylem motylkowym. Famulok powinna jeszcze wystartować w finale A na 50 m stylem dowolnym, ale na skutek bałaganu organizacyjnego i awarii sprzętu elektronicznego dla zawodniczki Aquatici pozostał jedynie start w finale pocieszenia, w którym uzyskała wynik 27,37 s, co dałoby 4. pozycję w finale A.

Pozostali pływacy pawłowickiego klubu osiągnęli następujące rezultaty:
- Kinga Szymańska zajęła 8. miejsce w wyścigu na 50 m motylkowym, a także uplasowała się w drugiej dziesiątce na 100 m motylkiem,
- Damian Kobylarczyk popłynął na 100 m stylem zmiennym zajmując 9. pozycję oraz awansował do finału B w konkurencjach 100 i 200 m stylem motylkowym,
- Bartosz Matuszczak awansował jedynie do finału pocieszenia wyścigu na 100 m motylkiem.

Dodatkowo pływaczki UKS-u wystartowały w sztafetach 4x100 m. Oliwia Biernat, Kinga Szymańska, Paulina Puzoń i Zuzanna Famulok zajęły 5. lokatę w stylu dowolnym oraz 6. miejsce w stylu zmiennym.

W mistrzostwach Polski juniorów młodszych wystartowali także Zuzanna Mikszan, Zuzanna Salamon, Bartosz Stanek, Mateusz Salik, Paweł Sojka i Rafał Lis. Pływaków przygotował trener Marek.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 1