Pływacy jastrzębskiego Nautilusa wystąpili na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

2016-06-23, Autor: ps, źródło: KS Nautilus
W miniony weekend zawodnicy Klubu Sportowego Nautilus startowali w ostatniej imprezie sportowej tego sezonu, a były to Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w pływaniu w płetwach, rozgrywane na pływalni „Lega" w Olecku.

W zawodach udział wzięło ponad 120 zawodników z całego kraju, natomiast Nautilusa reprezentowała grupa 19 zawodników w dwóch kat. wiekowych (kat. E - do 11 lat oraz kat. D - 12-13 lat). Jastrzębscy pływacy zdobyli łącznie 27 medali, z czego największym dorobkiem medalowym może pochwalić się Balbina Sikora, która zdobyła 4 złote medale indywidualne, co dało jej w klasyfikacji generalnej 1. miejsce w kat. D dziewcząt.

W tej samej kat. wiekowej chłopców w generalnej klasyfikacji  na 3. miejscu uplasował się Hubert Dyrszka, który w konkurencjach indywidualnych zdobył 3 medale.

W kategorii młodszej do 11 lat bardzo dobrze wypadli:
Sonia Kiliszewska - 3 medale indywidualne
Jakub Szajter - 4 medale indywidualne, co dało mu w klasyfikacji generalnej 3. miejsce.

W konkurencjach indywidualnych medale zdobywali jeszcze:

Łukasz Majda - 1 medal brązowy
Filip Giba - 1 medal brązowy
Jakub Pelaczyk - 1 medal brązowy
Emilia Pacyna - 1 medal brązowy
Wiktoria Oszkiel - 1 medal brązowy.

Wspaniale popłynęły juniorki w kat. D, które zdobyły w sztafecie 4x50 m PP złoty medal ustanawiając wspaniały wynik bliski Rekordowi Polski, natomiast w konkurencji sztafetowej 4x100 m PP dziewczynki w składzie: Emilia Pacyna, Marta Dziura, Wiktoria Oszkiel i Magdalena Gorys zdobyły srebrne medale.

Bardzo dobrze wypadli również chłopcy młodsi  w konkurencjach sztafetowych. Na dystansie 4x50 m PP zdobyli złoty medal, podobnie było na dystansie 2 razy dłuższym - 4x100 m PP .
Niestety o dużym pechu mogą powiedzieć chłopcy z kat. D, którzy nie mogli wystartować w konkurencjach sztafetowych z uwagi na kontuzję czwartego zawodnika.

Świetnie spisali się debiutanci, którzy poprawili wiele rekordów życiowych i przyczynili się do wywalczenia medali (Miłosz Mik, Mikołaj Kosmowski, Bartosz Kruszyk).

Występ młodych zawodników należy więc zaliczyć do udanych, choć były realne szanse na kilka medali więcej. Teraz pływacy udadzą się na zasłużony odpoczynek, a zaraz po nich następne starty - w Pucharze Polski oraz innych zawodach pucharowych.

Przed nami emocje związane z dwiema zawodniczkami jastrzębskiego Nautilusa, które niebawem wystartują w Mistrzostwach Świata (Zuzanna Rzepka - juniorów i Amelia Pisarczyk - seniorów).

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0