Pniówek podzielił się punktami z Turzą

2017-06-11, Autor: PS

Wczorajsze spotkanie w Turzy Śląskiej przyniosło zawodnikom Jana Wosia jeden punkt. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Tuż po pierwszym gwizdku w polu karnym gości zameldował się Dawid Morcinek. Ale jego akcja nie przyniosła efektu w postaci gola.

Kolejne emocje niestety te negatywne przyszły między 19 a 21 minutą. Najpierw sytuację sam na sam, na raty wykorzystał Dawid Hanzel. Dwie minuty później było już 2:0 dla Turzy. Dogranie Pawła Polaka na bramkę zamienił poraz drugi Hanzel.

Po tych ciosach zawodnicy Pniówka postanowili się nie poddawać. Walka o każdą piłkę opłaciła się Pawłowiczanom. W 31 minucie Bartosz Semeniuk wbiegł w pole karne Unitów i kropnął na bramkę Marcina Musioła. Bramkarz gospodarzy odbił ten strzał ale wobec dobitki Adama Żaka był bezradny.

Trzy minuty później Pniówek mógł odrobić straty. Faulowany w polu karnym był strzelec bramki Adam Żak. Do jedenastki podszedł Michał Szczyrba ale jego strzał świetnie obronił Musioł. Do przerwy wynik nie uległ zmianom i zawodnicy z Pawłowic schodzili do szatni przy wyniku 2:1 dla Unii.

Drugą połowę podobnie jak pierwszą dobrze rozpoczęli podopieczni Jana Wosia. W 48 minucie dogranie Szymona Ciuberka na bramkę mógł zamienić Adam Żak ale jego strzał głową powędrował tuż obok słupka.

Pięć minut później sędzie podyktował drugą jedenastkę dla Pniówka. Tym razem faulowany w polu karnym był Rafał Adamek. Poszkodowany sam podszedł do jedenastki i pewnie zamienił ją na bramkę.

Reszta spotkania upłynęła na ostrej walce w środkowej strefie boiska. Co podkreśla szesć żółtych kartek jakie sędzia Łukasz Sowada pokazał przez ostatnie 30 minut meczu. Ostatecznie Pniówek remisuje 2:2 z Unią Turza Śląska.

Unia Turza Śląska – Pniówek Pawłowice Śląskie 2:2 (2:1)

1:0 – Hanzel 19 min.

2:0 – Hanzel 21 min.

2:1 – Żak 31 min.

2:2 – Adamek 53 min.

Unia Turza: Musioł – Glenc, Mikołajec (45. Gałecki), Kuczok, Szymiczek (63. Dawid Pawlusiński), Domin (52. Kulczyk), Staniczek, Sikorski, Polak, Dariusz Pawlusiński, Hanzel. Trener Piotr Hauder.

Pniówek Pawłowice: Szelong – Adamek, Goik, Lalko, Szary, Kostecki, Ciuberek (89. Benek), Morcinek (30. Kiljan), Semeniuk (89. Glenc), Szczyrba, Żak (76. Majsner). Trener Jan Woś.