Po drugiej kolejce Ekstraligi JKH GKS Jastrzębie z kompletem punktów

W drugiej kolejce Ekstraligi JKH GKS Jastrzębie podejmował u siebie drużynę KH GKS Katowice. Derbowe spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla JKH. Tym samym jastrzębianie po dwóch pierwszych kolejkach mają komplet punktów.

We wczorajszym meczu drużyna z Jastrzębia-Zdroju nie zagrała tak odważnie jak w spotkaniu inaugurującym sezon. Tempo rozgrywania akcji było zdecydowanie wolniejsze. Naprzeciw siebie stanęły dwie równe sobie drużyny i żadna nie chciała zbyt szybko popełnić błędu.

Sytuacja zmieniła się, gdy dwóch zawodników gości udało się na ławkę kar. Grę w podwójnej przewadze szybko wykorzystali jastrzębianie i objęli prowadzenie. Niestety cieszyli się nim niespełna dwie minuty. Po stracie krążka w tercji rywala goście wyszli z zabójczą kontrą. Akcję celnym strzałem zakończył Marcin Biały i po pierwszej tercji był remis 1:1.

Druga odsłona nie wniosła nic nowego do jakości gry. Kibice znowu obejrzeli bardzo wyważony hokej z obu stron. W 33. minucie gospodarze jednak mieli po raz kolejny powody do radości. Prowadzenie odzyskał Kamil Wróbel popisując się ładnym uderzeniem w samo okienko bramki rywali.

Ostatnia część meczu przysporzyła kibicom najwięcej emocji. W 55. minucie Tomasz Kominek popisał się rajdem przez połowę lodowiska i zakończył go pięknym golem dla JKH. Dwie minuty i dziewięć sekund przed końcową syreną na ławkę kar wysłany został Tobiasz Bigos. Wtedy katowiczanie postawili wszystko na jedną kartę. Bramkarz zjechał do boksu, ale nawet różnica dwóch zawodników z pola nie pozwoliła gościom wrócić do gry.

Kolejne spotkanie JKH GKS Jastrzębie rozegra w piątek, 16 września. Tym razem zmierzy się z zespołem SMS PZHL Sosnowiec.

JKH GKS JASTRZĘBIE - KH GKS KATOWICE 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
1:0 - 11:31 - Dominik Paś - Leszek Laszkiewicz (5/3)
1:1 - 13:19 - Marcin Biały - Daniel Bogdziul, Marek Strzyżowski
2:1 - 32:33 - Kamil Wróbel - Dominik Paś, Jakub Peslar (5/4)
3:1 - 54:02 - Tomasz Kominek - Tomasz Kulas, Jakub Gimiński

JKH GKS Jastrzębie: Fuczik (Zabolotny) - Michałowski, Peslar, Laszkiewicz, Paś, R. Nalewajka - Latal, Charvat, Kominek, Kulas, Bryk - Gimiński, Bigos, Pelaczyk, Wróbel, Jarosz - Kubesz, Chorążyczewski, Matusik, Kącki, Bichta.

KH GKS Katowice: Kostur (Grajewski) - Rąpała, Porejs, Strzyżowski, Bogdziul, Lukacević - Jakovlevs, Krawczyk, Sawicki, Toulmin, Śliwiński - Barlock, Olearczyk, Biały, Majoch, Jaworski - Korzestański, Nahunko, Bielec, Sikora, Lorek.

Kary: 10:14