Wiadomości

Po dwóch latach JKH zdobywa Tychy i obejmuje prowadzenie w finale

2015-03-29, Autor: mkor, źródło: JKH

JKH wczorajszego popołudnia zmierzyło się w finale polskiego hokeja z GKS Tychy i wygrało 2:0 jednocześnie obejmując prowadzenie w całej rywalizacji (2:1).

Dla podopiecznych Roberta Kalabera rozpoczęło się idealnie. Mimo kary dla Leszka Laszkiewicza i gry w osłabieniu już w drugiej minucie udało się otworzyć wynik za sprawą Macieja Urbanowicza, który wykorzystał błąd rywala i z zimną krwią wykorzystał swoją sytuację. Gospodarze mieli jeszcze okazję do wyrównania, ale Przemysław Odrobny tego dnia był w świetnej dyspozycji.

Przyjezdni sumiennie realizowali swój plan w drugiej tercji i próbowali jeszcze podwyższyć wynik, ale w kluczowych momentach zabrakło im wykończenia. Wynik nie uległ zmianie i dlatego trzecia tercja zapowiadała się bardzo interesująco.

W kolejnej odsłonie meczu oglądaliśmy zacięty bój. Tyszanie przez długi okresu czasu nie mogli sforsować obrony jastrzębian i tak też zostało do końca spotkania. Zaraz po tym, gdy Stefan Žigárdy w końcówce spotkania zjechał do boksu, Richard Bordowski umieścił gumę w pustej bramce i przesądził o wyniku.

Drużyna z Jastrzębia-Zdroja prowadzi w finale 2:1, a kolejny mecz w tej rywalizacji zostanie rozegrany już dzisiaj o godzinie 16:30 w Tychach.

GKS TYCHY - JKH GKS JASTRZĘBIE 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

0:1 - 01:29 - Maciej Urbanowicz (4/5)

0:2 - 59:31 - Richard Bordowski - Leszek Laszkiewicz (do pustej bramki)

GKS Tychy: Žigárdy (Kosowski) - Kotlorz, Besch, Vitek, Kartoshkin, Kogut - Hertl, Ferenc, Kuzin, Rzeszutko, Witecki - Sokół, Pociecha, Bagińśki, Galant, Woźnica - Wanacki, Mojziš, Kolusz, Parzyszek, Guzik.

JKH GKS Jastrzębie:
Odrobny (Zabolotny) - Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Bondariev, Bordowski - Górny, Bryk, Urbanowicz, Steber, Plichta - Aleksyuk, Protivný, Ł. Nalewajka, Polodna, Danieluk - Pastryk, Bigos, R. Nalewajka, Marzec, Przygodzki.

Kary: 6 min - 10 min / Strzały: 29-23 / Widzów: 2 800.

Sędziowali: Zbigniew Wolas, Przemysław Kępa (główny) - Mariusz Smura, Artur Hyliński (liniowi).
Trenerzy: Jiří Šejba (GKS Tychy) - Róbert Kaláber (JKH GKS Jastrzębie).

Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 2:1 dla JKH GKS Jastrzębie.