Po jednym punkcie dla Jastrzębia i Rzeszowa

2021-08-23, Autor: ab, materiał prasowy

W meczu 5. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Jastrzębie zremisowało przy Harcerskiej z Resovią Rzeszów 1:1. Gola dla jastrzębskiej drużyny zdobył Daniel Rumin, a dla rywali z rzutu karnego Marek Mróz.

W pierwszym kwadransie gra toczyła się głównie w środku pola, a żadna ze stron nie stworzyła groźniejszych okazji. Dopiero w 16. minucie do interwencji był zmuszony Reclaf, broniąc uderzenie z ostrego kąta, a dobitka Mroza była niecelna. Po chwili niecelnie z dystansu uderzał Wasiluk, a trzy minuty później obok bramki główkował Zejdler.

- Groźnie pod naszą bramką było także w 23. minucie, kiedy to po stracie piłki z kontrą wyszła Resovia, lecz w ostatniej chwili dobrze interweniowała nasza defensywa - relacjonuje Klub.

W 33. minucie jastrzębianie wyszli na prowadzenie po golu Rumina z bliskiej odległości.

- Nasza radość nie trwała jednak długo, ponieważ pięć minut później wyrównał Mróz, skutecznie wykonując rzut karny podyktowany po analizie VAR.

W końcowych minutach GKS Jastrzębie oddało jeszcze trzy strzały na bramkę Resovii, ale do przerwy utrzymał się wynik remisowy.

W drugiej połowie większą chęć zdobycia trzech punktów wykazywała jastrzębska drużyna, która zdecydowanie częściej gościła na połowie rywala, jednak nie przekładało się to na dogodne sytuacje bramkowe, a spora część uderzeń była albo niecelna, albo blokowana przez zawodników Resovii. Trzykrotnie bliski pokonania Pindrocha był bardzo aktywny Rumin, lecz golkiper rzeszowian nie dał się zaskoczyć. Mikołaj Reclaf musiał się w drugiej części wykazać praktycznie tylko raz, gdy w 82. minucie płaski strzał oddał Jaroch, ale spisał się bez zarzutu. Ostatecznie wynik spotkania nie uległ zmianie do końcowego gwizdka sędziego i dopisujemy do swojego konta jeden punkt.

21 sierpnia, Jastrzębie-Zdrój, godz. 12:40

GKS Jastrzębie - Resovia Rzeszów 1:1 (1:1)

1:0 - Daniel Rumin 33

1:1 - Marek Mróz 38’ (rzut karny)

GKS Jastrzębie: 12. Mikołaj Reclaf - 3. Mateusz Słodowy (k), 5. Michał Bojdys, 13. Michał Kuczałek, 14. Dariusz Kamiński (69, 8. Kamil Jadach), 17. Dawid Witkowski (79, 4. Szymon Zalewski), 20. Daniel Feruga (79, 32. Grzegorz Gulczyński), 23. Konrad Handzlik (59, 21. Adrian Balboa), 30. Łukasz Zejdler (59, 19. Łukasz Gajda), 77. Remigiusz Borkała, 99. Daniel Rumin.

Resovia Rzeszów: 1. Branislav Pindroch - 6. Bartłomiej Wasiluk, 7. Marek Mróz, 12. Jakub Wróbel (66, 4. Rafał Mikulec), 16. Josip Soljic (46, 10. Maksymilian Hebel), 17. Radosław Adamski, 20. Olivier Podhorin, 22. Bartłomiej Kiełbasa (87, 18. Łukasz Ostrowski), 24. Aleksander Komor, 25. Bartosz Jaroch, 98. Kamil Antonik (46, 77. Sebastian Strózik).

Sędzia: Tomasz Marciniak

Żółte kartki: Słodowy (GKS) oraz Soljic, Wróbel, Ostrowski (Resovia).