Po karnych, ale zwycięstwo. Cracovia pokonana na Jastorze

Hokeiści z Jastrzębia-Zdroju rozegrali ostatni mecz rundy zasadniczej na własnej tafli. Rywal był nie byle jaki, bo lider z Krakowa. Ekipa Cracovii musiała jednak uznać wyższość gospodarzy, którzy po rzutach kranych wygrali 2:1.

Przed ostatnim meczem rundy zasadniczej na własnej tafli kibice mieli nadzieję na sporo emocji i nie zawiedli się. Pierwsza tercja nie przyniosła jednak bramek.

W drugiej odsłonie gry to jastrzębianie wyszli na prowadzenie za sprawą uderzenia Pasia. W trzeciej tercji ekipa lidera zdołała wyrównać. Do rozstrzygnięcia tego spotkania potrzebna była dogrywka, a później rzuty karne. Decydujące trafienie zaliczył Rajamaeki i to JKH GKS Jastrzębie wygrało ten mecz 2:1.

Teraz czeka nas przerwa na reprezentację, a po niej jastrzębianie rozegrają ostatni mecz fazy zasadniczej. Będzie to mecz na Stadionie Zimowym w Tychach, który zostanie rozegrany 17 lutego. Wciąż niewiadomo z kim JKH zagra w fazie play-off. Będzie to GKS Tychy lub GKS Katowice.

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 2:1 k. (0:0, 1:0, 0:1, k. 3:2)

JKH GKS Jastrzębie: Balizs - Viinikainen, Kostek, Urbanowicz, Paś, Rajamaeki - Horzelski, Jansons, Kaleinikovas, Mikyska, Svec - Sevcenko, Kamienieu, Huhdanpaa, Freidenfelds, Sinegubovs - Górny, Bryk, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.