Podium i rekordy jastrzębskich lekkoatletów

2023-01-20, Autor: tora

W drugim starcie sezonu halowego lekkoatleci z Towarzystwa Lekkoatletycznego Athletics Jastrzębie wywalczyli dwa drugie i dwa trzecie miejsca na podium startując 14 stycznia na Halowym Mitingu Lekkoatletycznym w Brzeszczach. Zawodniczy ustanowili przy tym trzy Absolutne Rekordy Klubu, i po jednym w kategorii U16 i U12.

Drugie miejsca zajęli w trójskoku Dawid Wiśniewski osiągając nowy rekord życiowy w hali skacząc na odległość 12.66m oraz Alicja Kabata w wieloskoku, która w debiucie uzyskała drugą odległość dnia 9.96m. Na trzecim miejscu uplasowała się Martyna Metlak, która startowała na dystansie 60m osiągając wynik 8.01, co jest jej nowym rekordem życiowym oraz Alicja Kabata, która tym razem wywalczyła najniższy stopień podium w skoku wzwyż z wynikiem 1,35.

Warto odnotować, że wynik Alicji w wieloskoku to obecnie najlepszy wynik w kraju w kategorii U14 a tuż za nią plasuje się Daria Czech z wynikiem 9.13 również osiągnięty na zawodach w Brzeszczach.

- W całych zawodach odnotowaliśmy 22 rekordy życiowe: Maja Musiał (w dal, 60m), Łysek Konrad (2x60m), Wojaczek Tymoteusz (60m, w dal), Bryła Kajetan (60m, w dal), Brózda Szymon (60m, w dal), Hetmaniok Karol (60m), Metlak Martyna (2x60m), Piotrowska Zofia (2x60m), Gibas Julia (60m), Ligenza Michalina (60m), Zawierucha Blanka (60m), Wątroba Małgorzata (60m), Krzysteczko Natalia (60m, w dal strefa), Wiśniewski Dawid (Trójskok) – mówi - Jakub Staśkiewicz, prezes TL Athletics Jastrzębie.

W niedzielę 15 stycznia Martyna Metlak reprezentowała Województwo Śląskie na meczu Śląska z czeskimi Morawami. W kategorii juniorek młodszych wywalczyła piąte miejsc na dystansie 60m, osiągając czas 8.18 sek zdobywając 4 punkty dla Śląska. Całe zawody zakończyły się sukcesem Województwa Śląskiego 925:571.