Półfinał PHL: świetny mecz na Jastorze

2014-03-15, Autor: mkor, źródło: JKH
JKH GKS Jastrzębie wygrał z Ciarko PBS Bank KH Sanok 4:3 k. (0:0, 1:3, 2:0, 0:0, 2:1). Drużyna pokazała, że podobnie jak przeciwnik, potrafi odmienić losy źle układającej się konfrontacji. Dzisiaj kolejny, czwarty mecz półfinału.

W pierwszej tercji od początku warunki gry dyktowali nasi zawodnicy. tylko przed końcową syreną, do głosu doszli goście, ale nie potrafili wpakować krążka do bramki. Pierwszego gola zdobyli gospodarze w drugiej tercji meczu. Sytuację sam na sam z bramkarzem gości wykorzystał Patrik Flaszar i na tablicy świetlnej było 1:0.

Ta tercja  była jednak fatalna w wykonaniu JKH. W przeciągu 10 minut nasza drużyna straciła jeszcze trzy gole i zrobiło się 1:3. Na trybunach konsternacja.

W 47 minucie agresywna gra Richarda Bordowskiego z Nicolasem Beschem spowodowała, że szklana osłona roztrzaskała się w drobny mak. Druzyna ruszyła w pościg za rywalem. W tej samej minucie gry Leszek Laszkiewicz zdobył gola na 2:3.

Kiedy do końca meczu pozostały niespełna trzy minuty, a trzecia porażka JKH w półfinale była coraz bardziej realna, Filip Stoklasa dał wyrównanie swojej drużynie.

W dogrywce Stoklasa znowu mógł zostać bohaterem, ale w dobrej okazji przestrzelił Co się odwlecze... Ten sam zawodnik strzelił jednak decydujący rzut karny i to jastrzębianie cieszyli się ze zwycięstwa.

Dzisiaj kolejny, czwarty mecz na Jastorze. Początek o 18:30. Stan rywalizacji to akutalnie 2;1 dla Ciarko PBS Bank KH Sanok.

KH GKS Jastrzębie - Ciarko PBS Bank KH Sanok 4:3 k. (0:0, 1:3, 2:0, 0:0, 2:1)

1:0 (20:37) Patrik Flaszar - Grzegorz Pasiut, Miroslav Zatko (4/5)
1:1 (25:57) Marcin Biały - Marek Strzyżowski, Krzysztof Zapała
1:2 (36:17) Mike Bayrack - Nicolas Besch
1:3 (36:25) Mike Bayrack - Michael Danton
2:3 (46:27) Leszek Laszkiewicz - Grzegorz Pasiut (5/4)
3:3 (57:30) Filip Stoklasa - Radek Prochazka, Maciej Urbanowicz
4:3 (65:00) Filip Stoklasa (decydujący rzut karny)

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny - Rompkowski (2'), Labyrga (2'), Kapica, Pasiut, Laszkiewicz - Górny, Zatko, Bordowski, Kral, Danieluk - Pastryk, Bryk (2'), Stoklasa, Prochazka, Urbanowicz - Flaszar (2'), Zdenek, Kogut, Marzec, Kulas.

Ciarko PBS Bank KH Sanok: Murray - Kloz, Richter, Szinagl, Mahbod, Vozdecky - Besch, Dutka, Danton, Bayrack, Wilusz - Hudec (2'), Rąpała, Biały (2'), Zapała (2'), Strzyżowski - Ćwikła, Pociecha, Demkowicz, Kostecki (2'), Mermer.

Kary: 8'-8'.
Strzały: 51-19.
Widzów: 1 300.
Sędziowali: Paweł Meszyński, Zbigniew Wolas (główni) oraz Artur Hyliński, Leszek Kubiszewski (liniowi).