zamknij

Wiadomości

Politycy PiS zarzucają PO marnowanie pieniędzy JSW

2018-10-18, Autor: ap

Dziś Politycy Prawa i Sprawiedliwości odpowiedzieli na zarzuty posłów Platformy Obywatelskiej o wydawanie pieniędzy państwowych spółek na reklamę w mediach sprzyjających PiS-owi. Ich zdaniem, za rządów Platformy Jastrzębska Spółka Węglowa wydawała na reklamę lekką ręką nie setki tysięcy, a miliony złotych.

Reklama

Dzisiaj pod siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej politycy Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową. Stawili się na niej: Grzegorz Matusiak, Wojciech Piecha, Piotr Szereda, Mirosław Kolb i Szymon Klimczak. Odnieśli się do zarzutów jakie w zeszłym tygodniu wobec polityków PiS-u wysunęli posłowie Platformy Obywatelskiej: Krzysztof Gadowski i Borys Budka :  >> Posłowie Platformy: JSW finansuje propagandę PiS-u <<<.

Piotr Szereda zarzucił Platformie Obywatelskiej, że za jej rządów Jastrzębska Spółka Węglowa wydawała na reklamę lekką ręką nie setki tysięcy, a miliony złotych. - W latach 2012-2015 średnio na reklamę w Jastrzębskiej Spółce wydawano 1,7 mln zł. Należy zwrócić uwagę, że w okresie 3 lat przed strajkami, było to ponad 2,5 mln zł w szczytowym momencie. Natomiast po strajkach, gdy strona społeczna zażądała rozliczenia poprzedniego Zarządu, kwota ta spadła do 230 tys. zł — wyliczał Piotr Szereda

Politycy PiS wytknęli również swoim politycznym konkurentom, że w okresie 2007-2014 r., czyli przed strajkiem, w JSW wydano ok. 38 mln zł na różnego rodzaju ekspertyzy, co w skali roku daje ponad 4,5 mln zł. Na usługi prawne spółka miała wydać ponad 50 mln zł, a na usługi doradcze ponas 75 mln złotych.

Uczestnicy konferencji prasowej przypomnieli również posłom PO, że przez swoje działania i rozrzutność omal nie doprowadzili do upadku Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Zobacz zapis konferencji z udziałem polityków Prawa i Sprawiedliwości:

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 15

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~ 2018-10-18
  17:56:37

  7 11

  Jedno jest dla mnie pewne. Poseł Matusiak chodzi po osiedlu i mieście z podniesioną nie zatrwożoną głowa ,często Go na mieście spotykam ,rozmawiamy o sprawach pracowniczych , o wieku emerytalnym o pracownikach długoletnio zatrudnionych , a Poseł Gadowski na odmianę chyba boi sie własnego cienia. No cóż ,gdyby ktoś jemu coś zarzucił i powiedział ciesz się że tego dożyłeś to poczuł by się tak samo jak Ci wstecznie okradzeni z wieku emerytalnego pracownicy zatrudn w szkodliwych i nieb warunk pracy którym Tusk powiedział ,cieszcie się że mieliście do tej pory prace a jak dożyjecie do nowego wieku to może dostaniecie rekompensatę (art23 Ustawy o Emeryturach Pomostowych) , a jak umrzecie to ..

 • ~ 2018-10-18
  17:58:58

  6 6

  Jedno jest dla mnie pewne. Poseł Matusiak chodzi po osiedlu i mieście z podniesioną niezatrwożoną głowa ,często Go na mieście spotykam, rozmawiamy o sprawach pracowniczych , o wieku emerytalnym, o pracownikach długoletnio zatrudnionych, a Poseł Gadowski na odmianę chyba boi sie własnego cienia. No cóż ,gdyby ktoś jemu coś zarzucił i powiedział "ciesz się, że tego dożyłeś" to poczuł by się tak samo jak Ci wstecznie okradzeni z wieku emerytalnego pracownicy zatrudn w szkodliwych i nieb warunk pracy którym Tusk powiedział ," cieszcie się że mieliście do tej pory prace" a jak dożyjecie do nowego wieku to może dostaniecie rekompensatę (art23 Ustawy o Emeryturach Pomostowych) , a jak umrzecie to .."po mnie spływa"

 • ~seboc 2018-10-18
  21:45:48

  7 4

  Ten z prawej to kolo z ZSMP, PZPR i PSL.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.