Pomarańczowi triumfują w pierwszym spotkaniu z Nikozją!

2017-11-08, Autor: gs

Jastrzębski Węgiel zaliczył udany start w rundzie wstępnej Ligi Mistrzów. Pomarańczowi pokonali mistrza Cypru – Omonię Nikozję 3:0. Rewanż już w niedzielę w Jastrzębiu.

Spotkanie rozpoczęło się od dobrej gry Pomarańczowych, z kolei gospodarze nie radzili sobie z przyjęciem, przez co nie potrafili wyprowadzić skutecznych ataków (9:16). Później kilka błędów w ofensywie popełnili podopieczni Marka Lebedewa i mieliśmy remis po 17. Jastrzębianie odskoczyli na trzy oczka (20:23), jednak w końcówce kłopoty znów dopadły gości (24:24). Ostatecznie pierwszego seta wygrali Pomarańczowi po asie serwisowym Salvadora Hidalgo Olivy (26:28).

Na początku drugiej partii jastrzębianie dobrze spisywali się w elemencie bloku (3:8), do tego Lukas Kampa dołożył asa serwisowego, dzięki czemu goście mieli już osiem punktów przewagi (4:12). Jastrzębianie grali „na luzie” i pewnie kroczyli po zwycięstwo w tym secie (10:21). W końcówce trener przyjezdnych  wprowadził na boisku kilka roszad. Jastrzębski Węgiel zwyciężył w drugiej odsłonie 25:13.

Trzeci set rozpoczął się od wyrównanej gry obu ekip (6:6). Później dobrze w ataku spisywali się Maciej MuzajGrzegorz Kosok i jastrzębianie wyszli czteropunktowe prowadzeni (14:18). Spokojnie i bez jakichkolwiek poblemów Pomarańczowi zwyciężyli w tej partii 25:16 i w całym meczu 3:0.

Omonia Nikozja – Jastrzębski Węgiel 0:3 (26:28, 13:25, 16:25)

Jastrzębski Węgiel: Kosok, Muzaj, DeRocco, Kampa, Oliva, Sobala, Popiwczak (libero) oraz Turski, Strzeżek, Lushtaku, Quiroga

Omonia Nikozja: Alexsiou, Bagrey, Sidibe, Felix, Prodromou, Guzman, Papachristodolou (libero)