Pomarańczowi z awansem do fazy grupowej LM!

2017-11-12, Autor: gs

Jastrzębski Węgiel po raz drugi pewnie pokonał Nikozję 3:0 i wywalczył awans do fazy zasadniczej Ligi Mistrzów.

Początek spotkania pomiędzy Jastrzębskim Węglem a Omonią Nikozja należał do gospodarzy. Pomarańczowi szybko wyszli na dwupunktowe prowadzenie (6:4) po skutecznej kontrze Jasona De Rocco. Po chwili „czujkę” w bloku włączył Damian Boruch, dzięki czemu jastrzębianie powiększyli przewagę do pięciu oczek (12:7). Takiej  zaliczki podopieczni Marka Lebedewa nie wypuścili już z rąk, łatwo wygrywając premierową partię 25:17.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej walki. Dopiero po dziesiątym punkcie gospodarze złapali dwa oczka przewagi (13:11). Później swoją dobrą grą na siatce błysnął kilkukrotnie Lukas Kampa (18:13). Ostatni punkt w tej partii zdobył Maciej Muzaj widowiskowym atakiem 25:19 i Jastrzębski Węgiel mógł już się cieszyć z awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Trzeci set nie miał już większego znaczenia. Trener Lebedew wprowadził na boisko zmienników. Szansę na grę dostali młodzi zawodnicy Jastrzębskiego Węgla: Ernastowicz, Gdowski i Turski. A także ci bardziej doświadczeni: Strzeżek oraz Lushtaku. Również ta partia padła łupem gospodarzy  25:16.

Jastrzębski Węgiel – Omonia Nikozja 3:0 (25:17, 25:19, 25:16)

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Boruch, Quiroga, De Rocco, Kampa, Sobala, Popiwczak (libero) oraz Strzeżek, Ernastowicz, Gdowski, Turski, Lushtaku

Omonia Nikozja: Guzman, Prodromou, Alexiou, Bagrej, Sidibe, Felix Junior, Papachristodoulou (libero) oraz S. Petrakidis, Antoniades

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0