Porażka GKS-u w pierwszym sparingu z Piastem

W pierwszym meczu sparingu rozegranym w Rybniku-Kamieniu piłkarze GKS-u 1962 Jastrzębie przegrali z występującym w ekstraklasie Piastem Gliwice 0:2.

Mimo dobrego początku w wykonaniu piłkarzy Jarosława Skrobacza to ich rywale otworzyli wynik spotkania. W 19 minucie Piasta na prowadzenie wyprowadził Michal Papadopulos

W 63 minucie GKS stracił drugą bramkę, po akcji prawą stronę i uderzeniu pod poprzeczkę Saszy Żivca. Cztery minuty później mogła paść bramka kontaktowa. Z dystansu mocno uderzał Dominik Szczęch, jednak piłka trafiła w poprzeczkę, a dobitka Wojciecha Caniboła została zablokowana przed linią bramkową.

Piast Gliwice - GKS 1962 Jastrzębie 2:0 (1:0)
1:0 - Papadopulos 19 min.
2:0 - Živec 63 min.

Piast Gliwice: Plach (46. Dybowski) - Konczkowski (46. Pietrowski), Czerwiński (46. Korun), Sedlar (46. Waleńcik), Jagiełło (46. Rugašević), Gojko (46. Valencia, 68. Borkała), Vassiljev (46. Bukata), Hateley (46. Okraszewski, 72. Borycka), Angielski (46. Krakowczyk), Badía (46. Živec), Papadopulos (46. Jankowski). Trener Waldemar Fornalik.

GKS 1962 Jastrzębie: Drazik (46. Szelong) - Zajączkowski (46. Mazurkiewicz), Pacholski, Szymura, Weis (46. Kulawiak), Ali (46. Semeniuk), Jaroszek (46. Tront), Ruda (46. Caniboł), Gancarczyk (46. Szczęch), Dzida (46. Jadach), Szczepan (46. Gaszka, 75. Szczepan). Trener Jarosław Skrobacz.