Porażka na początek przygotowań hokeistów

2012-08-03, Autor: Mateusz Matkowski / hokej.net
W swoim pierwszym sparingowym pojedynku JKH GKS Jastrzębie przegrało z Zagłębiem Sosnowiec 4:6.

Czwartkowy sparing był pierwszym jaki rozegrała drużyna Jirziego Reznara w obecnym okresie przygotowawczym. Pierwsza tercja padła łupem gości, którzy wygrali ją 2:1. Sosnowiczanie odpowiedzieli podobnym wynikiem w drugiej partii i o wygranej zadecydowała ostatnia tercja. Ta bez problemu padła łupem Zagłębia i to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa.

W drużynie GKS-u zabrakło kilku podstawowych zawodników, a na tafli pojawili się młodzi wychowankowie JKH oraz SMS, bracia Radek oraz Łukasz Nalewajka. Na testach w Pradze ciągle przebywa Kamil Kosowski, który jak na razie jest tylko rezerwowym golkiperem ekipy Lwów.

Po meczu obaj szkoleniowcy powiedzieli:

Jiri Reznar(JKH):
 W dzisiejszym meczu dałem pograć wszystkim zawodnikom. Dwie piątki grały przez 30 minut, dwie kolejne do końca. Dzisiejszy sprawdzian pozwoli nam na analizę błędów i dostrzegliśmy to nad czym musimy popracować. Co do bramkarzy to widać było lekką nerwowość, gdyż był  to pierwszy występ Ramona w Polsce. W drugiej części spotkania zagrał „Zbora” i myślę, że w kolejnych sparingach będzie tylko lepiej.

Mariusz Kieca(Zagłębie): Popełnialiśmy dzisiaj mniej błędów w obronie w porównaniu z pierwszym meczu z Unią i to cieszy. Zawodnicy walczyli, starali się wypełniać założenia co było widać z przebiegu gry. Takich sparingów oczekujemy, które są twarde lecz nie ma w nich nieczystych zagrań.

Zagłębie Sosnowiec S.A. – JKH GKS Jastrzębie 6:4 (1:2, 2:1, 3:1)

0:1 - Danieluk - Kral - Salamon (5.11)
0:2 - Zatko - Lipina (7.37)
1:2 - Zachariasz - Białek - Podsiadło (13.41)
1:3 - Górny (29.14)
2:3 - Luka - Bernat (32.13)
3:3 - Duszak (33.45)
4:3 - T. Kozłowski - M. Kozłowski - Duszak (48.51 w przewadze)
5:3 - Bernat - Voznik (53.36 w przewadze)
5:4 - Prochazka (57.43)
6:4 - Bernat - Voznik - Luka (59.44).

Zagłębie: Elżbieciak - Stefanka, Kulik, Luka, Voznik, Bernat - Kuc, Duszak, Szewczyk, T. Kozłowski, M. Kozłowski - Działo, Cychowski, Sarnik, Golec, Dołęga - Kołodziej, Jaskólski, Białek, Zachariasz, Podsiadło.

JKH: Sopko (od 33:47 Zborowski) - Górny, Zatko, Danieluk, Kral, Salamon - Pastryk, Bryk, Kulas, Lipina, Zdenek - Rompkowski, Dąbkowski, Urbanowicz, Prochazka, Bordowski - Ł. Nalewajka, R. Nalewajka, Kąkol, Marzec.

Kary: 6-6 min

Sędziowali: Bernacki oraz na liniach Rutkowski i Klich