Porażka piłkarzy GKS-u Jastrzębie w Mielcu

2019-10-07, Autor: AM; źródło GKS Jastrzębie

Piłkarze GKS-u Jastrzębie ulegli na wyjeździe Stali Mielec 1:3. Jedynego gola dla GKS-u zdobył Farid Ali.

Początek spotkania był w miarę spokojny. W 10. minucie pierwszy strzał oddał Skórecki, z którym poradził sobie Kiełpin. Cztery minuty później gospodarze dwukrotnie zagrozili bramce. Najpierw strzał z dystansu Nowaka obronił Drazik, a po chwili Prokić z ostrego kąta zagrał przed bramką, ale nikt z gospodarzy nie zamknął akcji.

W 18. minucie Stal objęła prowadzenie.

Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Prokić, zaskakując Drazika. Po kilkudziesięciu sekundach mogło być już 2:0, lecz tym razem Prokić w sytuacji sam na sam trafił w słupek.

W 26. minucie płaskie dośrodkowanie Alego zamykał Skórecki, ale Kiełpin był na posterunku. Sześć minut później do remisu doprowadził Ali uderzając z bardzo ostrego kąta. Kilku minut później ponownie uderzał Ali, tym razem z rzutu wolnego, jednak prosto w Kiełpina.

W końcówce pierwszej połowy szansę miał jeszcze Prokić, uderzając z kilkunastu metrów niewiele obok słupka.

Początek drugiej połowy należał do mielczan. Dwukrotnie z bliska uderzał Tomasiewicz – najpierw nad poprzeczką, a po chwili w boczną siatkę, podobnie jak Farid Ali.

W 62. minucie Bojdys mógł dać GKS-owi prowadzenie. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Farida wyskoczył najwyżej do piłki, lecz ta trafiła w słupek.

W 71. minucie gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Z 16 metrów uderzał Getinger, piłka po drodze odbiła się od jednego z obrońców jastrzębskiej drużyny i wpadła do siatki obok Drazika. Stal po zdobytej bramce nieco się cofnęła, oddając pole gry GKS-owi, ale zabrakło celnych strzałów.

Cztery minuty przed końcem ponownie uderzał Prokić. Jego strzał z bliska na róg zdołał wybić Drazik. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry wynik meczu na 3:1 ustalił Paluchowski, z najbliższej odległości finalizując kontrę Stali.

4 października, Mielec, godz. 20:45

Stal Mielec - GKS Jastrzębie 3:1 (1:1)

1:0 - Andreja Prokić 18’
1:1 - Farid Ali 32’
2:1 - Krystian Getinger 71’
3:1 - Adrian Paluchowski 90’

Stal Mielec: Seweryn Kiełpin - Łukasz Janoszka (69. Adrian Paluchowski), Mateusz Żyro, Andreja Prokić, Wojciech Lisowski, Szymon Stasik, Bartosz Nowak, Grzegorz Tomasiewicz (83. Maciej Urbańczyk), Lukas Bielak (46. Josip Soljić), Mateusz Bodzioch, Krystian Getinger.

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Rafał Adamek, Bartosz Jaroszek, Michał Bojdys, Dawid Gojny, Patryk Skórecki (64. Adam Żak), Damian Tront, Marek Mróz (81. Łukasz Norkowski), Kamil Jadach, Farid Ali, Kamil Adamek (90. Łukasz Gajda).