Porażka przy Harcerskiej. Lech minimalnie lepszy od GKS-u

W sobotę odbył się mecz 16. kolejki II Ligi. Na Harcerską przyjechał niżej notowany rywal z Poznania, druga drużyna Lecha. Spotkanie zakończyło się minimalną porażką GKS-u Jastrzębie. "Kolejorz" wygrał 1:0.

W meczu 16. kolejki eWinner 2. Ligi GKS Jastrzębie przegrywa przy Harcerskiej z rezerwami Lecha Poznań 0:1.

Od początku spotkania to przyjezdni starali się narzucić swój styl gry i mocno atakowali, co zakończyło się golem już w 8. minucie spotkania, kiedy to Drazika pokonał Palacz, wykorzystując dobre dośrodkowanie z prawej strony. W kolejnych minutach drużyna gospodarzy starała się doprowadzić do remisu i stwarzała kolejne niezłe sytuacje. W 14. i 17. minucie próbował Stanclik, a chwilę później po wycofaniu spod linii końcowej Alego z kilkunastu metrów nad poprzeczką uderzał Kamiński. W 28. minucie kolejny raz groźnie było pod bramką GKS-u, gdy na uderzenie z dystansu zdecydował się jeden z zawodników Lecha, ale piłka po rykoszecie minęła słupek.

W 31. minucie po raz trzeci tego dnia w sytuacji strzeleckiej, tym razem po rzucie rożnym, znalazł się Stanclik, jednak celny strzał napastnika zdołał obronić Bąkowski. W 35. minucie mogło być 2:0 dla gości, lecz po strzale Cywki z ponad dwudziestu metrów uratowała jastrzębian poprzeczka. Do końca pierwszej połowy na bramkę Lecha uderzali jeszcze Jadach, Kamiński i Stanclik, jednak wynik pozostał bez zmian.

Druga połowa stała pod znakiem przewagi GKS-u Jastrzębie, ale ataki drużyny z Harcerskiej przypominały bicie głową w mur. W 56. minucie byli blisko doprowadzenia do wyrównania, gdy po dobrej akcji Szymczaka i podaniu do Stanclika napastnik znalazł się w niezłej pozycji, ale strzał z ostrego kąta napastnika obronił Bąkowski. Kolejne warte odnotowania sytuacje to te z udziałem Borunia, który najpierw uderzył zbyt słabo, by zaskoczyć bramkarza, a następnie jego dośrodkowanie wylądowało na górnej siatce. W 77. minucie poznaniacy stworzyli jedyną w drugiej połowie groźną akcję. Sam na sam z Drazikiem znalazł się wówczas Dziuba, ale górą w tym pojedynku był nasz golkiper. Trzy minuty później Bąkowskiego starał się zaskoczyć Gołuch, jednak również uderzył prosto w bramkarza. Mimo próby zdobycia bramki dającej choćby punkt do ostatniego gwizdka sędziego, wynik nie uległ zmianie.

Porażka spowodowała, że GKS Jastrzębie zajmuje obecnie 8. miejsce w ligowej tabeli. Kolejne spotkanie już w środę. GieKSa znów zagra przy Harcerskiej. Tym razem rywalem będzie Olimpia Elbląg.

GKS Jastrzębie - Lech II Poznań 0:1

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Bartosz Boruń, Yevgeniy Zakharchenko, Mateusz Słodowy, Dominik Klimkiewicz (46. Dominik Kulawiak), Nataniel Wybraniec, Kamil Jadach (46. Daniel Szymczak), Farid Ali (65. Krystian Mucha), Dariusz Kamiński, Szymon Gołuch (83. Salvador Pryka), Daniel Stanclik.

Lech II Poznań: Krzysztof Bąkowski - Bartosz Tomaszewski, Patryk Waliś, Tomasz Cywka, Krystian Sanocki (61. Patryk Gogół), Bruno Żołądź, Łukasz Spławski (83. Kacper Sommerfeld), Eryk Kryg, Krystian Palacz, Norbert Pacławski (75. Maksymilian Dziuba), Jakub Zagórski.

Pełną fotogalerię z meczu znajdziecie tutaj.