Porażka siatkarzy Jastrzębskiego Węgla w Olsztynie

2016-12-23, Autor:

Czwartą porażkę w obecnym sezonie PlusLigi ponieśli siatkarze Jastrzębskiego Węgla. W Olsztynie lepsza była drużyna AZS-u, która wygrała całe spotkanie 3:1.

Mecz 4. i 5. drużyny w tabeli zapowiadał duże emocje i pierwszy set naprawdę był zacięty. Obie drużyny dawały z siebie wszystko i doprowadziło to do walki w końcówce partii. Zakończyła się ona minimalnym zwycięstwem gości. Następne części spotkania nie układały się po myśli naszych siatkarzy. Drugiego seta przegraliśmy wysoko bo aż 7 punktami, a kolejne dwa znowu obfitowały w wyrównaną walkę. Na nasze nieszczęście padły one łupem gospodarzy i odnieśli oni zwycięstwo zbliżając się w tabeli do jastrzębian tylko na 1 punkt.

Następny mecz Jastrzębski rozegra już w nowym roku, 7. stycznia spotka się z zespołem AZS Częstochowa. Zespół z pod Jasnej Góry zajmuje ostatnie miejsce w PlusLidze z dorobkiem 9. punktów więc faworyt w tym spotkaniu może być tylko jeden.

Indykpol AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel 3:1 (24:26, 25:18, 25:23, 27:25)