Porażka w ostatnim sparingu GKS-u Jastrzębie

W ostatnim meczu sparingowym przed rozpoczęciem rundy wiosennej II ligi GKS Jastrzębie przegrał z pierwszoligową Odrą Opole 0:1.

Spotkanie rozpoczęło się od szybko straconej bramki. Już w 3. minucie Grzegorza Drazika strzałem z dystansu zaskoczył Mateusz Czyżycki. Po kolejnych kilkunastu minutach mogło być 2:0, lecz po strzale z pięciu metrów świetną interwencją popisał się Drazik, czym zdołał złapać piłkę tuż przed linią bramkową.

Na pierwszy strzał GKS-u trzeba było zaczekać do 37. minuty, kiedy to na bramkę Odry niezbyt groźnie uderzał Semeniuk. Dwie minuty później ponownie Semeniuk znalazł się w dobrej sytuacji, jednak po strzale w długi róg z bardzo ostrego kąta piłka minęła słupek bramki Odry. Końcówka pierwszej połowy przebiegała pod dyktando jastrzębian, a do remisu próbowali doprowadzić kolejno Szczepan, JadachSzymura, lecz wynik pozostawał bez zmian.

W drugiej połowie to zespół Jarosława Skrobacza był stroną przeważającą. Gospodarze ani razu nie zagrozili bramce Drazika, z rzadka nawet opuszczając własną połowę. Mimo sporej przewagi brakowało niestety klarownych sytuacji podbramkowych. Najgroźniej było po strzałach z dystansu, a najbliżej zdobycia gola byli Szczepan i Ali, lecz piłka po ich uderzeniach minimalnie mijała bramkę strzeżoną przez Tobiasza Weinzettela. Ostatecznie spotkanie, które było rozgrywane w przenikliwym chłodzie, zakończyło się skromnym zwycięstwem Odry.

Odra Opole - GKS 1962 Jastrzębie 1:0 (1:0)

1:0 - Mateusz Czyżycki (3 min.)

Odra: Kuchta (46. Weinzettel) - Trznadel (46. Brusiło), Cverna (46. Kowalski), Bodzioch (46. Habusta), Winiarczyk (46. Bryłka) - Żagiel (85. Pietrakowski), Peroński (46. Wepa), Czyżycki (46. Nowak), Niziołek (46. Maćczak), Mikinič (46. Marzec) - Skrzypczak (46. zawodnik testowany).

GKS: Drazik - Mazurkiewicz, Pacholski, Szymura, Kulawiak, Semeniuk (77. Dzida), Tront, Jaroszek (80. Ruda), Gancarczyk (60. Ali), Jadach (85. Zajączkowski), Szczepan (69. Caniboł).