Powtórka z rozrywki na Jastorze, gol Rompkowskiego

2012-04-02, Autor: Mateusz Matkowski
Identycznym wynikiem zakończył się drugi mecz pomiędzy reprezentacją Polski i Słowenii. Jedynego gola dla Polaków strzelił Mateusz Rompkowski.

Od początku niedzielny mecz wyglądał zupełnie inaczej niż sobotni pojedynek. Tym razem trener Pysz postawił w bramce na Przemysława Odrobnego, a jego zmiennikiem był Rafał Radziszewski. Biało-czerwoni częściej atakowali bramkę gości i kilkukrotnie byli blisko pokonania golkipera Słowenii.

Drugą tercję można by zatytułować "Odrobny show". Bramkarz Sanoka dwoił się i troił aby nie wpuścić pierwszej bramki w meczu aż do 38. minuty. Wtedy to mocnym strzałem z niebieskiej popisał się Gregorc i nie dał szan na obronę Odrobnemu.

Trzecia odsłona zaczęła się idealnie dla Polaków. Już 2. minuty po gwizdku wynik spotkania wyrównał zawodnik JKH, Mateusz Rompkowski.  Wychowanek Stoczniowca uderzył z niebieskiej pod poprzeczkę, a podawał mu kolega z drużyny Maciej Urbanowicz.

Wszystko wskazywało na to, że będziemy mieli dogrywkę. Jednak na 42. sekundy przed końcem meczu Słoweńcy strzelili drugą bramkę. Podanie Sabolica wykorzystał Jeglic i znów goście cieszyli się ze zwycięstwa. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Słowenii, a najlepszym zawodnikiem tego zespołu został bramkarz Andrej Hočevar. W drużynie Polski, ku uciesze jastrzębskiej publiczności, wyróżniony został strzelec jedynej bramki dla biało-czerwonych, Mateusz Rompkowski.

Polaków czekają jeszcze dwa sprawdziany przed MŚ w Krynicy. W świąteczny weekend podopieczni Wiktora Pysza zagrają w Budapeszcie z Węgrami, a później poznamy ostateczny skład reprezentacji na turniej w Krynicy.

Polska - Słowenia 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
0:1 Gregorc - Ticar - Jeglic (37:31)
1:1 Rompkowski - Urbanowicz - Rzeszutko (42:16)
1:2 Jeglic - Sabolic (59:18)
Polska: Odrobny - Gabryś, Dronia; Kolusz, Zapała, Łopuski - Urbańczyk, Kotlorz; Gruszka, Dziubiński, Malasiński - Rompkowski, Pociecha; Urbanowicz, Rzeszutko, Witecki - Sulka, Wajda; Galant, Pasiut, Kapica.

Słowenia: Hocevar - Robar, Gregorc, Kranjc, Pavlin, Tavzelj, Selan, Stebih, Podlipnik - Sabolic, Ticar, Jeglic, Hebar, Rodman, Razingar, Kalan, Bizalj, Koblar, Rajsar, Cimzar, Basic