zamknij

Wiadomości

Prawybory do Sejmu: na kogo zagłosujecie?

2019-09-24, Autor: Redakcja

Wybory parlamentarne w Polsce odbędą się 13 października. Czytelnicy tuJastrzębie.pl swoje zdanie mogą wyrazić już teraz w przedwyborczej sondzie.

Przypomnijmy, wybory do Sejmu i Senatu odbędą się w niedzielę 13 października. W okręgu wyborczym nr 30, obejmującym: Rybnik, Jastrzębie-Zdrój, Żory oraz powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki i wodzisławski, mandat posła zdobędzie 9 kandydatów.

Reklama

Przy wyborczej urnie będziemy mieli do dyspozycji 1 głos, który można oddać na kandydata znajdującego się na jednej z sześciu list:

 • Lista numer 1 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
 • Lista numer 2 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
 • Lista numer 3 - Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej
 • Lista numer 4 - Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość
 • Lista numer 5 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni
 • Lista numer 8 - Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy.

Dlaczego warto iść na wybory tłumaczymy tutaj: > Jastrzębie idzie na wybory!

W ramach przedwyborczej rozgrzewki głosować możecie już teraz w naszej sondzie (z 1 numeru IP można oddać 1 głos):

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 6

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~Inspektor Pracy 2019-09-26 11:36:52

  .....Mam pytanie do PO oraz PSLu .....Czy zdajecie sobie sprawę ilu spracowanych osób kiedyś prac w szkodliwych i nieb warunk pracy, przez Was nie dożywa obecnego wieku emerytalnego a dożywszy żyją może zaledwie tylko kilka lat?. Pozbawiliście wstecznie Ustawą Pomostową Tych którzy pracowali bez ferii, wakacji,nie licząc nadgodzin w tym praca w soboty i święta na wszystkich zmianach bez dni zamiennie wolnych włącznie np. przy źródłach promieniotwórczych czy rtęci.itp etc -- Ich z praw emerytalnych w godnym dla tej pracy wieku i to po fakcie świadczenia tej pracy. ”Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np zdrowie ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą.-z prawa do dożycia... Wspominacie morderstwo Adamowicza –myślicie ,że jesteście lepsi? To pomyślcie o konduktach tych rodzin tak spracowanych osób ,setkach , tysiącach osób co rok odprowadzających Ich na cmentarz. Zapomnieliście o Nich -celowo? Pamięć Panie Gadowski boli! --Pomyślcie o Ich żonach ,dzieciach ,wnukach i wreszcie o tak cynicznie okradzionych zmarłych a spracowanych onegdaj i wyzyskanych.. Zabiliście swoją decyzją o zmianie filozofii emerytalnej (zmiana w trakcie --emerytura nie za byłe już szkodliwe a za ewentualną możliwość zaszkodzenia (np..kontrolerzy lotów) . Co zrobiliście z robotnikami pracującymi od 15 r życia próbując zmusić nawet do 52 lat pracy, (PiS 50 lat)!...Zdajecie sobie sprawe iż nie zabijacie nożem jak Adamowicza zabito a POlityką ?-Też przez was idzie śmierć i krzywda tym gorzej, że spracowanych ludzi. Zrozumiał to Komorowski ale zapóźno..czytaj :”Komorowski zmienia zdanie. Prezydent ...rozważa, żeby o emeryturze nie decydowało jedynie kryterium wieku. .W każdym bądź razie sprawcy tej nie boje się tak to nazwać POdłej zbrodni powinni trafić do Obozu Pracy a nie do Sejmu. I to było by sprawiedliwe gdyz w czym oni się napracowali. dyktandami jak Pan Gadowski? --Stwierdziliście tez ,że jak "będą się sądzić o to, to PO podniesicie koszty sądowe" - i to uczyniliście podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS (Budka o ironio później w Żorach protestował o dostęp obywateli do Sądów) --a nastepnie obniżyliście Tym ludziom o ironio jeszcze zasiłki POgrzebowe o 2000zl...,tylko w Obozie Pracy dla was jest miejsce.

  10 0
 • ~Inspektor Pracy 2019-09-28 13:32:35

  Tak to było-przedruk: ....Chyba wszyscy pamiętają reformę emerytalną z 2012 r. - to wtedy rząd Donalda Tuska (58 l.) skazał Polaków na tyranie do 67. roku życia. Trzy lata temu (były) urzędujący prezydent w pełni popierał sprawę. Ba, namówił nawet Janusza Palikota (51 l.) żeby jego partia zagłosowała tak jak koalicja PO-PSL. Wybory prezydenckie już (były) w maju i wszystko wskazuje na to, że Bronisław Komorowski nagle zmienia zdanie. Prezydent przychyla się do propozycji związków zawodowych i rozważa, żeby o emeryturze nie decydowało jedynie kryterium wieku.„- Prezydentowi chodzi przede wszystkim o sytuację osób, które bardzo wcześnie zaczęły pracować i regularnie odprowadzają składki. To zazwyczaj ludzie słabiej wykształceni, w tym pracownicy fizyczni. Po "reformie 67" będą pracować dłużej niż osoby lepiej wykształcone, które wchodzą na rynek pracy później -” tłumaczyła na łamach "Rzeczpospolitej" Irena Wóycicka, prezydencki doradca. „- W ich przypadku można rozważać wprowadzenie stażu opłacania składek jako kryterium przejścia na emeryturę przed ukończeniem 67. roku życia”.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.