Przegrana GKS-u na inaugurację

W inauguracyjnym meczu Fortuna I ligi GKS Jastrzębie przegrał z Wigrami Suwałki 1:2. Jedynego gola dla GKS-u pięknym strzałem z dystansu zdobył Damian Tront.

Przez pierwsze kilkanaście minut na boisku mogliśmy zaobserwować twardą walkę i żadna ze stron nie umiała stworzyć sobie klarownej sytuacji. Dopiero w 24. minucie pod bramką gości zrobiło się groźnie. Na strzał z dystansu zdecydował się Dawid Gojny, lecz piłka minęła słupek o metr. Przez kilka kolejnych minut było gorąco pod obiema bramkami, ale wynik nie ulegał zmianie.

Grzegorza Drazika uratowała poprzeczka po strzale Wojciecha Kuriaty, a po stronie gospodarzy nieskuteczne próby oddali Tront, JadachSkórecki. W 39. minucie jastrzębianie mieli najgroźniejszą sytuację. Farid Ali zagrał na dobrą pozycję do Adama Żaka, lecz ten przegrał pojedynek z Węglarzem.

Więcej działo się w drugiej połowie. Mimo interwencji Drazika w 52. min. Wigry na prowadzenie wyprowadził Jonatan Straus. Odpowiedź była natychmiastowa. Po kilkudziesięciu sekundach fenomenalnym strzałem z około 30 metrów popisał się Damian Tront, a piłka wpadła do bramki przy samym słupku.

Zawodnicy w zielonych koszulkach poczuli wiatr w żaglach i starali się zdobyć drugiego gola, ale przyjezdni grali w obronie bardzo pewnie. W 83. minucie bliski pokonania Węglarza był Szymura, uderzając tuż obok słupka z rzutu wolnego. Chwilę później, drugiego gola zdobyli suwalczanie. Dośrodkowanie skutecznie strzałem głową wykończył Robert Bartczak, nie dając Drazikowi szans.

W doliczonym czasie gry GKS rzucił się do ataku. Najpierw niecelnie główkował Adam Żak, a po chwili w dobrej sytuacji nieczysto w piłkę trafił Oskar Mazurkiewicz. Piłkę meczową miał w ostatniej akcji meczu Kamil Szymura.

Po tym, jak zakotłowało się w polu karnym Wigier, piłka trafiła pod nogi naszego obrońcy, jednak jego strzał zatrzymał się na słupku, po czym sędzia główny zakończył mecz. Mimo to zawodnicy GKS-u pozostawili po sobie pozytywne wrażenie i zostali przez kibiców nagrodzeni gorącymi brawami.

Kolejne spotkanie GKS Jastrzębie rozegra na wyjeździe w Częstochowie, gdzie zmierzy się z miejscowym Rakowem. Początek spotkania 28 lipca o godzinie 20:00.

GKS Jastrzębie - Wigry Suwałki 1:2 (0:0)
0:1 - Straus (52 min.)
1:1 - Tront (53 min.)
1:2 - Bartczak (83 min.)

GKS Jastrzębie: Drazik – Kulawiak, Kawula, Szymura, Gojny, Skórecki, Jaroszek (89' Mazurkiewicz), Tront, Ali (74' Szczęch), Jadach (80' Adamek), Żak.

Wigry Suwałki: Węglarz – Straus, Kuriata, Sabiłło (76' Stasiak), Bartczak, Adamec, Kaczmarczyk (64' Olszewski), Piekarski, Karankiewicz, Kwaśniewski (86' Mroczek), Pawłowski.