Przegrana GKS-u w derbach

W meczu 33. Kolejki II ligi GKS Jastrzębie przegrał w wyjazdowym meczu z ROW-em 1964 Rybnik 2:1. Bramkę dla GKS-u zdobył pod koniec pierwszej połowy Daniel Szczepan, a dla gospodarzy dwa trafienia zaliczył Przemysław Brychlik.

Spotkanie rozpoczęło się z 5-minutowym opóźnieniem. To z uwagi na późniejsze wyjście na murawę naszych piłkarzy z powodu niewpuszczenia kibiców GKS-u na to spotkanie. Pierwsze minuty derbowego starcia należały do gospodarzy. W 10. minucie świetną, instynktowną interwencją popisał się Szelong, ratując swój zespół przed stratą bramki po uderzeniu Spratka.

GKS pierwszą groźną sytuację stworzył w 20. minucie, kiedy to nad bramką uderzał Semeniuk. Trzy minuty później w polu karnym ROW-u efektowną akcją popisali się Szczepan z Trontem, po którym z ostrego kąta uderzał ten drugi, ale Rosa zdołał odbić piłkę. W odpowiedzi bardzo groźnie z dystansu strzelał Spratek, lecz na szczęście piłka poszybowała tuż obok spojenia.

Kolejne minuty to spokojniejsza gra bez składnych akcji w ofensywie, jednak zaangażowania i determinacji w poczynaniach obu zespołów nie brakowało, co skutkowało czterema żółtymi kartkami w tej części gry. Na przerwę jednak goście z Jastrzębia schodzili z prowadzeniem. W 44. minucie po błędzie obrońcy ROW-u sam na sam z Rosą znalazł się Szczepan i po profesorsku przerzucił futbolówkę nad wychodzącym z bramki golkiperem gospodarzy.

Początek drugiej odsłony to ponownie nieznaczna przewaga piłkarzy ROW-u, którzy jednak nie zmuszali do większego wysiłku Szelonga, strzelając albo niecelnie, albo zbyt słabo. GKS odpowiedział strzałem z kilkunastu metrów Semeniuka, lecz Rosa nie miał z nim problemów. Niestety, 62. minucie rybniczanie zdołali doprowadzić remisu. Strzału z narożnika pola karnego nie sięgnął Szelong, a Brychlik, mimo nacisków obrońcy, zdołał z bliska wepchnąć piłkę do bramki.

Zaledwie dwie minuty później GKS mógł ponownie wyjść na prowadzenie. Z lewej strony dośrodkowywał Ali, a centymetry obok słupka główkował Semeniuk. W 74. minucie gospodarze zdobyli drugiego gola. Piłka, którą powinien przejąć Ali, trafiła do pomocnika ROW-u, ten wrzucił na dalszy słupek, a akcję wykończył ponownie Brychlik.

Jastrzębianie walczyli o odwrócenie losów tego spotkania, ale strzały m.in. Jaroszka i Tronta miłały bramkę Rosy. Ostatecznie gospodarze zdołali dowieźć prowadzenie do końca, tym samym skutecznie rewanżując się za porażkę jesienią przy Harcerskiej.

GKS 1962 Jastrzębie w ostatnim meczu sezonu podejmie u siebie Gwardię Koszalin. Mecz odbędzie się w sobotę, 2 czerwca o godz. 17:00.

26 maja, Rybnik, godz. 17:00
ROW 1964 Rybnik - GKS 1962 Jastrzębie 2:1 (0:1)
0:1 - Daniel Szczepan (44 min.)
1:1 - Przemysław Brychlik (62 min.)
2:1 - Przemysław Brychlik (74 min.)

ROW 1964 Rybnik: Rosa - Dudzik (75' Janik), Krotofil, Zganiacz, Gojny, Spratek, Jary, Robert Tkocz (88' Wasiluk), Kalisz, Musiolik (65' Jaroszewski), Brychlik.

GKS 1962 Jastrzębie: Szelong - Zajączkowski, Pacholski, Jaroszek, Kawula (54' Mazurkiewicz), Semeniuk (81' Dzida), Ruda (75' Caniboł), Tront, Szczęch (59' Ali), Jadach, Szczepan.