zamknij

Wiadomości

PSL idzie do wyborów z Kukizem. Jak wygląda lista w naszym regionie?

2019-09-18, Autor: ww

Grzegorz Piliszek z Kukiz'15 otwiera, a Bronisław Karasek z PSL-u zamyka listę Polskiego Stronnictwa Ludowego w naszym regionie.

Jedną z sześciu list wyborczych do Sejmu w okręgu wyborczym nr 30 (Rybnik, Jastrzębie-Zdrój, Żory, powiat mikołowski, powiat raciborski, powiat rybnicki, powiat wodzisławski) udało się zarejestrować Polskiemu Stronnictwu Ludowemu.

Reklama

PSL do wyborów idzie w koalicji w ugrupowaniem Pawła Kukiza.

- Przygotowaliśmy dla naszych wyborców listę osiemnastu godnych zaufania osób, reprezentujących różne profesje i środowiska, mających duże doświadczenie w działalności społecznej – ocenia Bronisław Karasek – lider Polskiego Stronnictwa Ludowego w naszym regionie.

Listę PSL-u otwiera żorzanin, przedsiębiorca Grzegorz Piliszek, rekomendowany przez Kukiz'15. Wspomniany Bronisław Karasek – przedsiębiorca i działacz społeczny z Gołkowic wystartuje z 18. miejsca na liście.

Pozostali kandydaci na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego to:

 • Wiesława Hulim - nauczycielka z Rybnika rekomendowana i popierana przez Ślonzoków Razem
 • Bogdan Myśliwiec – związany z górnictwem mieszkaniec Rogowa
 • Sylwia Machnik – działaczka społeczna z miejscowości Turze
 • Adam Smyczek – przedsiębiorca z Chałupek
 • Grażyna Bortlik – radna miasta Orzesze
 • Henryk Postawka – pedagog i historyk Górek Śląskich, rekomendowany i popierany przez Ślonzoków Razem,
 • Jacek Szymura – górnik i przedsiębiorca z Rybnika, rekomendowany i popierany przez Ślonzoków Razem.
 • Piotr Rychły – mieszkaniec Czerwionki-Leszczyn, członek Polskiego Związku Niewidomych, rekomendowany przez Unię Europejskich Demokratów.
 • Kazimierz Adamczyk – były Wójt Gminy Ornontowice
 • Artur Olesiński – przedsiębiorca z Żor, rekomendowany i popierany przez partię Ślonzoki Razem,
 • Maria Waliszewska – doradca podatkowy z Rybnika
 • Aleksander Pojda - dyrektor Zespołu Szkół nr 5 w Rybniku-Niedobczycach.
 • Stanisław Rduch – emeryt z Marklowic, rekomendowany i popierany przez partię Ślonzoków Razem
 • Barbara Nyczka – mikołowianka, prezes Fundacji Otwarte Serce
 • Elżbieta Kulawik – ksiegowa z Wodzisławia Śląskiego
 • Janina Dąbrowska – pielęgniarka z Rybnika.
Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 8

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Inspektor Pracy 2019-09-19 22:24:33

  Jeżeli Koś się pyta "dlaczego uważam że PO i PSL to partie POlitycznych przestępców którzy powinni siedzieć w kryminale ,którzy powinni w ramach tego siedzenia pracować ciężko w Obozie Pracy ,to poczytajcie o cynicznie okradzionych przez nich wstecznie gdyż po fakcie świadczenia pracy- o spracowanych ludziach którzy niedożywaną emerytur a ewentualnie dożywszy żyją na Nich dwa ,trzy lata! Nawet Ci co dostali tzw. pomostówki -czyli załapali się, mają tylko 75% tego co Im się należy (emerytura definiowana a Pomostowa ) --i to Im ukradł Tusk z mafią PSLowców --i Kosiniakiem Kamyszem na czele. Oni ogłosili a reszta nierobów sejmowych poparła aby pracujących od 15 r życia zmusić do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w soboty i święta w przemysle bez dni zamiennie wolnych jak to kiedyś bywało i pracy w szkodliwych oraz nieb warunkach.. Tusk powiedział także Im ”Cieszcie się że mieliście prace „-on nic nie umiał -to jej nie miał. Stwierdził tez ,że jak "będą się Sądzić o to to podniesie koszty sądowe" - i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS. Później ogłosił też..” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " Nastepnie Kopaczka ,ponoć lekarka mu wtórowała chociaż powinna wiedzieć”,Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą—tak spracowani w tych warunkach ludzie nie tylko nie dożywają obecnych emerytur a dożywszy żyją może rok/dwa na nich .Oni też często są zwalniani z pracy i chodzą po śmietnikach za chlebem „...Kukiz --och jak ja was sku...ny nienawidzę. Pamiętasz jak spiewałeś.

  5 1
 • ~Inspektor Pracy 2019-09-20 14:11:12

  Czyja to piosenka...i o kim"Jak ja was k..y nienawidzę

  I jak ja wami k...y gardzę

  Jak ja się za was kurwy wstydzę

  Gdy za granicę czasem zajrzę

  Jak ja się wami k...y brzydzę

  Jak ja was dobrze k...y znam

  Jak ja się bardzo ludziom dziwię

  Którzy wybrali taki chłam

  To wszystko czego się dotkniecie

  Od razu obracacie w pył

  Szarańcza przy was to jest bajka

  Bo cały kraj już zgnił

  Rozpasłe mordy, krzywe ryje

  K...stwo wszędzie tam gdzie wy

  Jak ja was k...y nienawidzę

  Jak do was bym z kałacha bił

  A nawet jak wam plunąć w twarz

  To wy mówicie że deszcz pada

  J...a wasza partia mać

  Co mi ojczyznę okrada

  Nadejdzie kiedyś taki czas

  0 1
 • ~Inspektor Pracy 2019-09-21 09:11:41

  Kukiz z kim Ty się zadałeś?......Jeżeli Koś się pyta "dlaczego uważam że PO i PSL to partie POlitycznych przestępców którzy powinni siedzieć w kryminale , którzy powinni w ramach tego siedzenia pracować do reszty ich zycia ciężko w Obozie Pracy ,to poczytajcie o cynicznie okradzionych przez nich bo wstecznie gdyż po fakcie świadczenia pracy-art4 ust 4 ustawy Pomostowej), o spracowanych ludziach którzy niedożywaną emerytur a ewentualnie dożywszy żyją na nich dwa ,trzy lata! ...Nawet Ci co dostali tzw. „pomostówki” -czyli załapali się na ich najnowszy okrojony /dyskusyjny wykaz stanowisk , mają tylko 75% tego co Im się należy (emerytura definiowana a przyznana pomostowa ) --i to Im ukradł Tusk z mafią PSLowców --i oraz całym Kosiniakiem Kamyszem na czele. Oni ogłosili a reszta nierobów sejmowych poparła aby pracujących od 15 r życia zmusić do 52 lat pracy (PiS 50) nie licząc nadgodzin i pracy w soboty i święta szczególnie za komuny w przemyśle bez dni zamiennie wolnych jak to kiedyś bywało i pracy w szkodliwych oraz nieb warunkach z promieniowaniem izotopowymi oraz rtęcią i jej oparami włącznie . Tusk powiedział także Im ”Cieszcie się że mieliście prace „-przecież on nic nie umiał -on chlał i nawet ćpał gdy inni pracowali -to jej nie miał... Stwierdził tez ,że jak "będą się sądzić o emerytury , to podniesie koszty sądowe" - i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS. Później ogłosił też..” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " --taki wrażliwy i sprawiedliwy..Następnie Kopaczka ,ponoć lekarka mu wtórowała chociaż powinna wiedzieć: ”,Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą—tak spracowani w tych warunkach ludzie nie tylko nie dożywają obecnych emerytur a dożywszy żyją może rok/dwa na nich .Oni też często są zwalniani z pracy i chodzą po śmietnikach za chlebem. Pamietacie morderce Adamowicza –myślicie ,że jesteście lepsi? To pomyślcie o konduktach tych rodzin tak spracowanych osób ,setkach ,tysiącach co rok odprowadzających Ich na cmentarz. O Ich żonach ,dzieciach ,wnukach i wreszcie o tak cynicznie okradzionych a spracowanych.. Przez Was. „...Kukiz --och jak ja was sku...ny nienawidzę.” Pamiętasz jak śpiewałeś –z kim Ty się zadałeś?

  2 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.