Puchar Polski: GKS pokonał Bruk-Bet Termalikę

W meczu 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski, GKS pokonał przy Harcerskiej Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 1:0 po golu Kamila Adamka w 87 minucie spotkania.

W pierwszej połowie spotkania, obie drużyny toczyły dość otwartą grę, dzięki czemu oglądaliśmy sporo strzałów. Niestety, w większości były to strzały niecelne, ale jeśli już piłka szybowała w światło bramki, to bramkarze nie mieli problemów z interwencją. Po stronie gości próbowali m.in. Gutkovskis, czy Gergel, a w naszej drużynie uderzali Norkowski, Szczęch, Żak, Mróz, Jaroszek i Skórecki. Wynik pozostawał jednak bezbramkowy.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch uderzeń gości. Strzał Gutkovskisa obronił Drazik, a po chwili Purece oddał strzał, lecz nie znalazł drogi do bramki. W odpowiedzi bardzo blisko zdobycia gola był Żak, główkując tuż obok słupka. W 63 minucie świetną okazję miał Gergel, którego strzał z pięciu metrów obronił jednak Drazik. Kolejne minuty upłynęły pod znakiem spokojniejszej gry. W 86 minucie fantastyczną okazję miał wprowadzony dwadzieścia minut wcześniej Kamil Adamek. Po świetnej akcji w dobrej sytuacji znalazł się Kulawiak, który zagrał przed pustą bramkę do Adamka. Ten przyjął piłkę i oddał strzał z trzech metrów, lecz w ostatniej chwili futbolówkę zablokował jeden z zawodników gości. Chwilę później Adamek się nie pomylił. Z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Żak, a Adamek dobił piłkę do pustej bramki. Do końca spotkania wynik meczu nie uległ zmianie i zespół z Jastrzębia melduje się w 1/16 finału Totolotek Puchar Polski.

25 września, Jastrzębie-Zdrój, godz. 18:00