Puchar Polski Podokręgu Rybnik dla GKS-u!

2015-04-02, Autor: mkor, źródło: GKS1962

GKS 1962 Jastrzębie pokonało Fortecę Świerklany 4:0 i tym samym zdobyło Puchar Polski Podokręgu Rybnik.

Jastrzębianie zgodnie z oczekiwaniami przeważali w pierwszej połowie, ale nie potrafili wykorzystać swoich szans, a piłka w większości sytuacji lądowała w rękach Komajdy. Goście głównie skoncentrowali się na grze z kontry i kilka razy zagrozili bramce Drazika, zwłaszcza w sytuacji, w której bramkarz GKS-u popełnił błąd, który mógł kosztować go utratę gola.

Brak goli w pierwszej połowie zapowiadał emocjonujące kolejne 45. minut. Już w 50. minucie po świetnej akcji gospodarzy, Dawid Weis minął bramkarza rywala i wpakował piłkę do właściwie pustej już bramki. Kilkanaście minut później było już 2:0, a gola głową po dośrodkowaniu Kamila Jadacha zdobył Bartosz Hajczuk. Niewiele po tym zdarzeniu wynik został jeszcze podwyższony przez Weisa, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam. W ostatniej minucie spotkania wynik z rzutu karnego ustalił Kamil Gorzała.

GKS po gwizdku sędziego odebrał puchar od prezesa Podokręgu Rybnik Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Franciszka Wrany. Teraz podopieczni Grzegorza Łukasika zagrają na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej z triumfatorami rozgrywek w pozostałych podokręgach.

GKS 1962 Jastrzębie - Forteca Świerklany 4:0 (0:0)

1:0 Weis, 50 min.

2:0 Hajczuk, 67 min.

3:0 Weis, 69 min.

4:0 Gorzała, 90 min. (karny)

GKS: Drazik - Duda (46. Zajączkowski), Pacholski, Szymura, Kulawiak (46. Lorenc), Mazurkiewicz (63. Kawula), Musioł, Gorzała, Szczęch (46. Hajczuk), Jadach, Weis.

Forteca: Komajda - Żbikowski (83. Wita), Kuczok (69. Suchanek), Zimoń, Sudoł (71. Łupiński), Wowra, Zmuda, Getler, Plewa, Wróblewski, Wieczorek (77. Sobik).