Puchar Polski wylądował w ręku GKS-u 1962 Jastrzębie!

GKS 1962 Jastrzębie wygrał rozgrywki Pucharu Polski w sezonie 2015/2016 na szczeblu wojewódzkim! W meczu finałowym jastrzębianie pokonali na wyjeździe Rekord Bielsko-Biała 2:0 po bramkach Daniela Szczepana i Kamila Jadacha.

W pierwszym kwadransie nieco aktywniejsi byli gospodarze, którzy skonstruowali kilka niezłych akcji i po jednej z nich blisko zdobycia bramki był Michał Bojdys, lecz nie zdołał dosięgnąć piłki przed bramką gości. Po okresie, w którym lepiej prezentował się zespół Rekordu, do głosu zaczął dochodzić zespół z Jastrzebia-Zdroju, czego efektem była ładna akcja Dawida Weisa, zakończona jednak niecelnym strzałem.

Chwilę później GKS wykonywał rzut rożny, który został wykonany perfekcyjnie i po zagraniu głową Pacholskiego z najbliższej odległości na prowadzenie wyprowadził gości Daniel Szczepan. Rekord mógł odpowiedzieć bardzo szybko, bo zaledwie po czterech minutach. Wtedy to uderzenie Sobika „wypluł” przed siebie Jakub Świerczek, po czym faulował Szymańskiego i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Marek Sobik, ale na szczęście dla gości były zawodnik GKS-u 1962 Jastrzębie uderzył obok słupka. Do przerwy więcej bramek nie padło.

W drugiej połowie zawodnicy Rekordu cały czas dążyli do doprowadzenia do remisu, jednak ich akcje przypominały walenie głową w mur. Jastrzębski zespół mądrze się bronił i nie pozwalał na zbyt wiele gospodarzom, którzy jeśli już stwarzali sobie dogodne akcje, to nie były one na tyle dopracowane, aby pokonać Świerczka.
Jastrzębianie przeszli do gry z kontry i po jednej z nich świetną sytuację mógł mieć Wojciech Caniboł, jednak będąc w polu karnym Rekordu fatalnie przyjął piłkę i nic z tej akcji nie wyszło. Bielszczanie praktycznie do samego końca spotkania posiadali optyczną przewagę, a w ostatnich minutach gra toczyła się już wyłącznie na połowie gości, jednak ci cały czas bardzo dobrze się bronili. W ostatniej minucie GKS 1962 Jastrzębie przeprowadził kontratak, po którym bramkę ustalającą wynik spotkania na 2:0 zdobył Kamil Jadach pieczętując zwycięstwo GKS-u w tych rozgrywkach!

Wygrana Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim oznacza nagrodę finansową dla klubu w wysokości 30 tysięcy złotych oraz występ w przyszłym sezonie w Pucharze Polski na szczeblu centralnym, gdzie w rundzie wstępnej GKS 1962 Jastrzębie zagra z klubem występującym w sezonie 2015/2016 w I lub II lidze lub jednym z piętnastu zwycięzców Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Rekord Bielsko-Biała - GKS 1962 Jastrzębie 0:2 (0:1)