Puchar Polski : wysokie zwycięstwo GKS-u

2011-09-01, Autor: Grzegorz Sekita
Zgodnie z przypuszczeniami GKS 1962 Jastrzębie nie miał większych problemów z B-klasowym LKS-em Baranowice. Jastrzębianie wygrali aż 9:1 i pewnie awansowali do III rundy Pucharu Polski Podokręgu Rybnik.

Pierwsza bramka dla GKS-u padła już w 3. minucie spotkania po skutecznym uderzeniu Krzysztofa Knesza. W 25. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego drugiego gola dla GKS-u strzałem głową zdobył Mateusz Wrana. Warto jednak nadmienić, że to zawodnicy z Baranowic kilka minut wcześniej mogli, a nawet powinni, zdobyć bramkę. Jednak Mateusz Stolarek nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Mateuszem Deege. Kolejny gol padł w 44. minucie, gdy w polu karnym piłkę przejął Błażej Pawliczek i spokojnym uderzeniem zdobył trzeciego gola dla jastrzębskiej drużyny.

Po przerwie na boisku pojawili się ofensywnie usposobieni podstawowi gracze jastrzębskiej drużyny: Adrian Kopacz, Kamil GorzałaBartłomiej Setlak. Ich obecność na boisku oraz coraz większe zmęczenie zawodników LKS-u Baranowice dało słuszne przypuszczenie, że w drugiej połowie kibice zobaczą kolejne gole zdobywane przez GKS 1962 Jastrzębie. Już 4 minuty po przerwie GKS zdobył kolejną bramkę. Dośrodkowanie z prawego skrzydła Kamila Gorzały świetnie strzałem głową zamknął Bartłomiej Setlak. W 63. minucie z prawej strony w pole karne wpadł Gorzała i mocnym uderzeniem w długi róg nie dał szans bramkarzowi Baranowic. Między 69. a 80. minutą padły kolejne cztery bramki dla jastrzębskiej drużyny. Ich strzelcami okazali się kolejno: Knesz, Setlak i dwukrotnie Adrian Kopacz.

W 86. minucie spotkania honorowego gola zdobyli gracze Baranowic. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i lekkim uderzeniu Piotra Kurka, przy nieporadnej interwencji Mateusza Deege, piłka znalazła się w siatce.

Zajmujący ostatnie miejsce w rybnickiej B klasie zespół z Baranowic nie mógł i nie stanowił dla GKS-u 1962 Jastrzębie wyrównanego rywala. Różnica klas była aż nadto widoczna, a wynik spotkania mógł być jeszcze wyższy.

GKS 1962 Jastrzębie - LKS Baranowice 9:1 (3:0)

1:0 Krzysztof Knesz '3
2:0 Mateusz Wrana '25
3:0 Błażej Pawliczek '44
4:0 Bartłomiej Setlak '49
5:0 Bartłomiej Setlak '49
6:0 Krzysztof Knesz '69
7:0 Bartłomiej Setlak '72